Striebro (XAG/USD) na ceste k úrovni podpory 22,20 USD

Striebro (XAG/USD) sa obchoduje nad 23,50 USD, čelí hlavnej klesajúcej trendovej línii

Počas štvrtkovej obchodnej seansy dokázalo striebro nájsť určitý dopyt, a tak sa trochu zotavilo. Zdá sa však, že vzácnemu kovu chýba potrebná dynamika na udržanie vzostupného impulzu.

Striebro (XAG/USD) sa zatiaľ obchoduje pod rezistenciou nachádzajúcou sa v blízkosti úrovne 23,00 USD. Technické čítanie grafu striebra naznačuje, že pokles začínajúci od zóny podpory 22,85 USD umožnil medveďom toľko potrebný spúšťač.

Z denného grafu okrem toho vyplýva, že väčšina oscilátorov sa stále nachádza v záporných hodnotách, nie však v prepredanom pásme. Na základe toho všetkého teda dáva zmysel, aby sa striebro (XAG/USD) zameralo skôr na zóny podpory 22,20 a 22,10 USD ako na rezistenciu smerom nahor.

22,00 USD zostáva dôležitým supportom

Ak sa býkom nepodarí ubrániť zónu podpory 22,20 a 22,10 USD, potom sa drahý kov vydá nadol a otestuje zónu podpory 22,00 USD. V prípade, že aj táto úroveň supportu bude prekonaná s dostatočnou hybnosťou, potom sa drahý kov zameria na zóny podpory 21,50 a 21,25 USD.

Na druhej strane tu máme zónu odporu 23,00 USD, na ktorú nadväzuje úroveň 23,20 USD. Obe tieto úrovne sa hemžia predajnými príkazmi & majú teda schopnosť poslať striebro opäť nadol k jeho starým úrovniam podpory.

Okrem toho sa v blízkosti úrovne 23,50 USD nachádza aj 200 SMA na dennom grafe, po ktorej nasleduje úroveň 23,80 USD, kde sa nachádza 100 SMA. Potom tu máme 24,00 USD, čo je tiež dôležitá zóna rezistencie pre obchodníkov so striebrom (XAG/USD).

Vzhľadom na technický výhľad je krátkodobý smer obchodovania pre striebro (XAG/USD) negatívny, s malou šancou na akýkoľvek rast. Nemôžeme však ignorovať ani skutočnosť, že USD je tiež dôležitou súčasťou rovnice, ktorá môže diktovať ďalšie smerovanie kovu Silver.

Vo všeobecnosti platí, že akékoľvek oslabenie amerického dolára poskytne kovu striebra veľmi potrebný priestor na to, aby skutočne zažiaril & zvýšil svoju cenu.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top