Aktualizované 9 októbra, 2023 o 01:42 pm

Striebro (XAG/USD) prekonáva rezistenciu 24,00 USD po slabom PMI

Striebro (XAG/USD) sa obchoduje nad 23,50 USD, čelí hlavnej klesajúcej trendovej línii

Spotové ceny striebra (XAG/USD) po zverejnení slabého indexu PMI poskočili nahor. Po výsledkoch býci striebra úspešne prekonali zónu rezistencie 24,00 USD, čo znamená, že finančné prostriedky sa presunuli preč od zelenej bankovky.

Čítanie PMI za august bolo nižšie ako júlové čítanie 49,0, ako aj ako očakávanie 49,3 stanovené Wall Street. Skutočné čítanie sa ukázalo na úrovni približne 47,0, čo väčšinu odborníkov prekvapilo.

Okrem toho aj PMI v službách klesol z minulomesačnej úrovne 51,0 na augustovú úroveň okolo 51,0. Wall Street očakávala PMI v službách na úrovni približne 52,2, zatiaľ čo skutočná hodnota bola približne o 1,1 nižšia.

Podľa odborníkov nedávne čítanie PMI naznačuje, že prísna menová politika Fedu zhoršuje stav ekonomiky. V minulosti Federálny rezervný systém uplatňoval veľmi agresívnu politiku a tlačil úrokovú sadzbu v rozmedzí 5,25 % – 5,50 %.

To síce umožnilo Fedu znížiť infláciu v USA, ale konečným výsledkom bolo zhoršenie ostatných ekonomických ukazovateľov, ako sú PMI a PMI v službách.

Dolárový index klesá

Po dotyku úrovne 104,00 americký dolárový index ustúpil a naposledy sa pohyboval v blízkosti 103,50. Podobne aj výnosy 10-ročných amerických dlhopisov sa obrátili smerom nadol na úroveň okolo 4,23 %.

Pri pohľade do budúcnosti sa pozornosť sústredí na to, čo Jerome Powell povie o stave americkej ekonomiky, ako aj na to, aké opatrenia sú potrebné. Očakáva sa, že Powell zväčša zdôrazní význam vysokých úrokových sadzieb a dôvody, prečo túto politiku nezmení.

Technická analýza grafu striebra ukazuje, že ceny sa už obchodujú vyššie ako úroveň 61,8 % fib. Okrem toho 20 SMA vykazuje stúpajúci sklon a nachádza sa v blízkosti 23,00 USD, čo je znakom silného býčieho trendu.

Okrem toho sa ukazovateľ RSI (14) pohybuje v pásme 60 až 80, čo je znakom býčieho tlaku a naznačuje ďalší rast.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top