Striebro (XAG/USD) sa obchoduje nad 23,50 USD, čelí hlavnej klesajúcej trendovej línii

Striebro (XAG/USD) sa obchoduje nad 23,50 USD, čelí hlavnej klesajúcej trendovej línii

Zdá sa, že striebro (XAG/USD) dokázalo v utorok vyvolať pozitívny trend. Vďaka tomu bude môcť vzácny kov zvrátiť svoje predchádzajúce straty a zároveň si udržať rastový trend.

Ceny striebra sa zatiaľ pohybujú v blízkosti úrovne 23,65 až 23,70 USD so ziskom +1 % za deň. Podľa analytikov bude striebro (XAG/USD) odtiaľto pravdepodobne pokračovať ďalej.

Striebro sa zameria na úrovne 24,00 a 25,00 USD

Z technického výhľadu striebra vyplýva, že vzácny kov zaznamenal pullback od úrovne 24,15 USD. Ceny sa však zastavili v blízkosti 200 SMA na dennom grafe, ktorý teraz slúži ako dynamický support.

Zdá sa, že súčasné nastavenie praje býkom na trhu so striebrom, keďže najbližšie úrovne podpory umožňujú základňu pre ďalšie zhodnocovanie. Okrem toho aj ukazovatele oscilátora tlačia hodnoty v býčej zóne & zatiaľ nie sú v prekúpenej zóne.

To je teda ďalší dôvod, ktorý stojí za prognózou ďalšieho rastu striebra (XAG/USD). Okrem toho sa oslabenie USD premietlo aj do rastu striebra.

Niektorí odborníci sa však domnievajú, že býci striebra stále čelia veľkej prekážke v podobe medvedej trendovej línie začínajúcej v máji 2023. Zatiaľ najbližšia úroveň, ktorú možno vidieť na trendovej čiare, sa nachádza na úrovni 24,00 USD.

Stručne povedané, striebro bude musieť prekonať 24,00 USD, aby potvrdilo svoje býčie momentum & vyzvalo k ďalším ponukám. Ak sa drahému kovu nepodarí včas prelomiť hranicu 24,00 USD, trendová čiara bude naďalej klesať & vyvíjať tlak na striebro.

Za rukoväťou 24,00 USD sa nachádza zóna rezistencie 24,20 až 24,25 USD, ktorá bude tiež predstavovať výzvu pre strieborných býkov. Potom bude mať striebro dostatok priestoru na to, aby sa obrátilo vyššie pred dosiahnutím okrúhleho čísla 25,00 USD.

Na strane poklesu je stále relevantná 200 SMA (denný graf) & možno ju vidieť na úrovni 23,30 USD. Akýkoľvek náhly medvedí tlak na striebro tak bude pravdepodobne zadržaný úrovňou 200 SMA.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top