Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:18 pm

Striebro (XAG/USD) sa pred FOMC obchoduje na úrovni 24,65 USD

Striebro (XAG/USD) sa pred FOMC obchoduje na úrovni 24,65 USD

Denne predtým sa striebro (XAG/USD) odrazilo od miním na úrovni 24,30 USD, ale nedokázalo z toho vyťažiť a stratilo svoju dynamiku. Zároveň ani medvedí tlak na biely kov nie je taký veľký, čo spôsobilo, že hľadá nový impulz.

Biely kov sa zatiaľ obchoduje v blízkosti úrovne 24,65 USD po tom, ako za deň stratil 0,15 % svojej hodnoty. Pri pohľade do budúcnosti získa biely kov ďalšie smerovanie od zasadnutia FOMC – rozhodnutie o odklone od súčasnej politiky bude pre striebro býčie, zatiaľ čo zotrvanie pri súčasnej politike bude pre biely kov medvedie.

Všetky oči sa upierajú na zasadnutie FOMC

Ak sa pozrieme na technický výhľad striebra, nedávne prelomenie 50 SMA nám napovedá, že prevláda medvedia téma. Ukazovatele na dennom a dokonca aj na hodinovom grafe sú však stále v pozitívnom teritóriu. To je teda faktor, ktorý nám hovorí, že je potrebná väčšia opatrnosť, keďže smer stále nie je jasný.

Okrem toho obchodníci tiež váhajú, či sa majú pustiť do striebra a ďalších aktív, keďže vysoké zasadnutie FOMC je už za rohom a pravdepodobne si vyžiada masívnu likviditu.

Zároveň sa na 4-hodinovom grafe striebra aktuálne nachádza 50 SMA na úrovni 24,85 USD. To je úroveň, ktorá sa ukáže ako hlavná prekážka pre strieborných býkov pred úrovňou 25,00 USD. Akýkoľvek ďalší rastový pohyb býkov na striebre zostane obmedzený v blízkosti úrovne 25,25 USD.

Na druhej strane, úroveň 24,30 USD je týždenným minimom, ktoré bude pre obchodníkov so striebrom pôsobiť ako support. Akýkoľvek ďalší medvedí tlak nás povedie k úrovni 24,00 USD, po ktorej bude nasledovať 23,65 USD a následne 23,60 USD.

Zatiaľ sú akékoľvek veľké pohyby strieborného kovu veľmi nepravdepodobné, keďže do konca týždňa sa chystá niekoľko významných udalostí.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top