Aktualizované 3 marca, 2023 o 09:33 am

Striebro Xagusd robí nové 2 dni vysoké, ale kĺže pod 24

Striebro (XAG/USD) sa pred FOMC obchoduje na úrovni 24,65 USD

Striebro (XAG/USD) dokázalo pokračovať v raste už druhý deň po sebe. Vzácny kov prekonal aj rezistenciu na úrovni 23,93 USD, ktorá bola denným maximom zo štvrtkovej seansy. Na dennom grafe sa mu tiež podarilo udržať sa nad úrovňou 20 EMA a nakoniec dosiahlo maximum okolo úrovne 24,07 USD.

Ako sme však postupovali k severoamerickej seanse, strieborný kov sa odvtedy posunul pod úroveň 24,00 USD. Momentálne sa striebro obchoduje na úrovni okolo 23,93 USD, čo je približne 7 centov pod rezistenciou na úrovni 24,00 USD.

Ak sa pozrieme na denný graf XAG/USD, naznačuje, že vzácny kov smeruje k cenovej úrovni 24,50 USD. Deje sa tak v čase, keď striebro na dennom grafe dokonca prekonalo hodnotu 20 EMA.

Len tento mesiac už striebro otestovalo svoje tohtoročné maximum nachádzajúce sa okolo úrovne 24,54 USD. Predtým kleslo aj na úroveň 23,12 USD, čo bolo minimum z roku 2023. A zatiaľ sa striebro nedokáže dotknúť úrovne odporu 24,00 USD, ktorá sa zdá byť hlavnou úrovňou.

Ak sa pozrieme na ukazovateľ indexu relatívnej sily (RSI), ten stále vytvára sklon smerom nahor. Okrem toho ukazovateľ ROC naznačuje momentum kupujúcich v striebre.

Ak teda striebro (XAG/USD) prekoná rezistenciu na úrovni 24,50 USD, znamenalo by to, že na trhoch stále dominujú kupujúci. V dôsledku toho by sa striebre otvorili dvere k úrovni 25 USD. A potom bude ďalším cieľom úroveň 26,21 USD, čo je maximum z 18. apríla.

Na druhej strane, najbližším supportom pre striebro (XAG/SD) je 20-dňový EMA, ktorý sa nachádza na úrovni 23,69. Ak by sa aj táto úroveň podpory prelomila, poslalo by to drahý kov smerom k jeho pivotu, ktorý sa nachádza na úrovni 23,17 USD. Potom nasleduje support na úrovni 23,00 USD, ktorý sa tiež nachádza v blízkosti 50 EMA (denného) nachádzajúceho sa na úrovni 22,91 USD.

Ak sa pozrieme na fundamentálnu stránku, akékoľvek ďalšie oslabenie amerického dolára poskytne podporu aj striebru & ostatným drahým kovom. Na druhej strane, sila amerického dolára oslabí drahé kovy a otvorí dvere smerom nadol.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top