Striebro Xagusd Výzvy 22 ale klesá pod 200 Sma

Striebro (XAG/USD) sa pred FOMC obchoduje na úrovni 24,65 USD

Striebro dosiahlo nové maximum v blízkosti 22,08 USD a teraz kolíše medzi stratami a ziskami. ECB medzitým napriek otrasom na finančných trhoch prekvapivo zvýšila sadzby o 50 bázických bodov.

V dôsledku toho sa XAG/USD teraz obchoduje okolo cenovej úrovne 21,54 USD a odvtedy ustúpil zo svojho maxima 22,08 USD.

Ak sa pozrieme späť, striebro sa dva dni po sebe pokúšalo prekonať cenovú úroveň 22,00 USD. Nedokázalo sa však udržať nad úrovňou 22,00 USD a napriek niekoľkým pokusom ustúpilo.

Aj to nám napovedá, že predávajúci sú odhodlaní udržať striebro pod úrovňou 22,00 USD, zatiaľ čo kupujúci sa vyhýbajú nejakým veľkým pohybom.

Okrem toho XAG/USD klesol aj pod 200 SMA (denný), ktorý sa nachádza na úrovni 21,78 USD. Preto môžeme povedať, že hlavná rezistencia je prítomná v podobe línie 200 SMA.

Jediná cesta, ktorá je pre XAG/USD jednoduchá, je teda smerovať nadol, a práve to dnes na trhu vidíme.

Pri pohľade do budúcnosti sa najbližší support striebra (XAG/USD) nachádza na úrovni 21,50 USD. Po nej je prítomný ďalší dynamický support nachádzajúci sa na úrovni 20 EMA (denný) v blízkosti 21,29 USD a následne 21 USD.

Na druhej strane, uzavretie nad úrovňou 22,00 USD na dennom grafe otvorí XAG/USD dvere k ďalšiemu rastu.

Ak sa pozrieme na fundamentálnu situáciu, globálny sentiment je stále slabý a väčšina akciových trhov krváca v červenom. Podobne aj ECB zvýšila sadzby, keďže inflácia je stále vysoko nad cieľovou hodnotou.

Domnievame sa, že striebro (XAG/USD) nájde indície o svojom ďalšom smerovaní v zlate a iných podobných aktívach. Zatiaľ sa zdá, že centrálne banky nie sú pripravené ustúpiť od zavedenia zvyšovania sadzieb.

A vyššie úrokové sadzby znamenajú problémy pre striebro (XAG/USD), zlato (XAU/USD) a ďalšie podobné aktíva. Na druhej strane, prerušenie akéhokoľvek nového zvyšovania sadzieb poskytne striebre podporu a mohlo by ho posunúť nad úroveň 22,00 a 23,00 USD.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top