Technický Nasdaq sa posunul vyššie, keďže inflácia sa znížila

Technický Nasdaq sa posunul vyššie, keďže inflácia sa znížila

V stredu bol index Nasdaq na čele ziskov, keďže správa o CPI ukázala, že inflácia sa začala zmierňovať. Podľa odborníkov to naznačuje, že politika rýchleho zvyšovania sadzieb zo strany Fedu skutočne funguje.

Po správe o CPI Nasdaq poskočil o 1,15 %, zatiaľ čo americké T-výnosy klesli. V skutočnosti sa Nasdaqu podarilo dosiahnuť najvyššiu vnútrodennú úroveň, ak sa pozrieme na posledných 8 mesiacov.

Vyššie sa otočili aj technologické akcie s veľkou kapitalizáciou

Väčšina technologických akcií s veľkou kapitalizáciou kótovaných na Nasdaqu sa po zverejnení CPI tiež posunula vyššie. Patria medzi ne spoločnosti Microsoft Corp (MSFT) a Apple Inc (AAPL).

Podľa správy amerických predstaviteľov dosiahol index CPI za mesiac apríl hodnotu 4,9 %, pričom Wall Street očakávala nárast o 5 %.

Ak sa pozrieme na Fed Funds Futures, v súčasnosti existuje 86 % šanca, že počas júnového zasadnutia Fedu nedôjde k zvýšeniu sadzieb. Na druhej strane existuje 14 % šanca, že na júnovom zasadaní dôjde k zvýšeniu sadzieb o 25 bázických bodov.

Technologický sektor S&P 500 si zároveň pripísal 0,8 %. Očakávalo sa to, keďže tento index je citlivý na sadzby a každá nádej na pozastavenie zvyšovania alebo zníženie sadzieb sa považuje za pozitívnu správu.

DJIA, ktorý je ďalším dôležitým indexom z USA, sa skôr vymykal, keďže klesol o 0,20 % (67,80 bodu). Na druhej strane, Nasdaq Composite si pripísal 0,79 %, zatiaľ čo S&P 500 získal 0,27 %.

Ďalšou akciou, ktorá v tomto období zaznamenala rast, bola spoločnosť Alphabet (GOOGL), ktorá patrí medzi technologické spoločnosti. Ak sa pozrieme na grafy, akcie spoločnosti Alphabet si po zverejnení indexu spotrebiteľských cien pripísali približne 1,6 %.

Celkovo sa vyhliadky na nižšiu infláciu v USA ukážu ako dobrá správa pre akciový trh ako celok. Nemusí to však platiť pre americký dolár a iné podobné aktíva.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top