Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:16 pm

Tesla dodala v 2. štvrťroku 466 140 áut, čím prekonala odhady

Tesla dodala v 2. štvrťroku 466 140 áut, čím prekonala odhady

Spoločnosť Tesla Inc. v nedeľu oznámila, že v 2. štvrťroku dodala viac áut, ako odhadoval trh. Podľa odborníkov federálne úvery USA a nedávne zníženie cien umožnili spoločnosti Tesla urobiť svoje autá dostupnejšími pre širokú verejnosť.

Počas 2. štvrťroka 2023 (apríl – jún) bolo zákazníkom dodaných približne 466 140 vozidiel, čo je oproti 1. štvrťroku skok o 10 %. A ak sa pozrieme na čísla z minulého roka, je to skok o takmer 83 %.

Analytici zväčša očakávali, že Tesla dodá len približne 445 000 elektromobilov, pričom najvyšší odhad hovoril len o 45 000 vozidlách. Ukazuje sa však, že skutočná hodnota je o 16140 vyššia ako odhad stanovený odborníkmi.

Zníženie cien – inteligentný krok spoločnosti Tesla

Analytici Wedbush Securities sa domnievajú, že nedávne zníženie cien elektromobilov bolo inteligentným krokom spoločnosti Tesla, ktorý jej umožnil exponenciálne zvýšiť predaj. Jedným z najväčších trhov pre Teslu bola Čína a nedávne zníženie cien tiež nahralo Tesle.

Predaj automobilov Tesla totiž môže dosiahnuť nový rekord na čínskom trhu, ktorý je pre spoločnosť druhým najväčším trhom po Severnej Amerike. To prichádza v čase, keď Tesla čelí silnej konkurencii zo strany BYD, lídra na čínskom trhu.

Zníženie cien však znamená aj zníženie marží počas niekoľkých nasledujúcich štvrťrokov. Skutočnou otázkou však je, či sa to Tesle podarí vyvážiť väčším predajom alebo nie.

Len minulý rok Tesla oznámila zníženie cien počnúc čínskym trhom, čo v priebehu 1. štvrťroka znížilo marže. To ešte posilnili komentáre Elona Muska, že spoločnosť sa teraz kvôli rastúcej konkurencii zameria predovšetkým na rast predaja, a nie na zisky.

Pri pohľade do budúcnosti by sa spoločnosti Tesla mohlo podariť zlepšiť svoje zisky, ak bude súčasný trend predaja automobilov naďalej rásť smerom nahor.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top