Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:15 pm

Tesla oficiálne začína predaj elektromobilov v Malajzii

Tesla oficiálne začína predaj elektromobilov v Malajzii

Spoločnosť Tesla (TSLA) oficiálne oznámila, že tento týždeň začne predávať svoje vozidlá s elektrickým pohonom v Malajzii. Ide o ďalší míľnik v histórii spoločnosti Tesla, ktorá sa snaží etablovať na globálnom trhu.

V posledných rokoch sa spoločnosť Tesla najviac zameriava na expanziu na nové trhy. Aj vďaka tomu sa Tesla dostala do čela revolúcie v oblasti elektrických vozidiel a získala tak významnú časť trhu s elektromobilmi.

Ázia zostáva pre spoločnosť Tesla dôležitým trhom

Ázia zatiaľ zostáva pre spoločnosť Tesla hlavným cieľom, keďže aj v tomto regióne má silné postavenie na trhu. Okrem toho má Tesla aj megatováreň v Šanghaji (Čína), ktorá jej umožňuje využívať strategickú pozíciu.

Továreň spoločnosti Tesla v Číne nadobudla v posledných rokoch význam ako dôležité výrobné centrum v dodávateľskom reťazci spoločnosti. V továrni Tesla sa vyrábajú niektoré z najpopulárnejších modelov elektrických vozidiel, ktoré sa potom dodávajú do celého sveta.

Proces príprav na vstup na malajzijský trh sa začal začiatkom februára po tom, ako spoločnosť Tesla získala súhlas vlády. Podľa podrobností bude Tesla do Malajzie dovážať elektromobily, ktoré sa potom budú predávať miestnym zákazníkom.

Podľa malajzijského ministra ich rozhodnutie výrobcu elektromobilov usadiť sa v krajine potešilo. Zároveň dodali, že to krajine pomôže vytvoriť aj silný ekosystém EV. Podobne minister tiež dodal, že tento krok spoločnosti Tesla dokazuje, ako Tesla dôveruje priaznivému podnikateľskému prostrediu a silným hospodárskym základom v Malajzii.

V priebehu niekoľkých dní od uvedenia na trh spoločnosť Tesla prijala už takmer 10 000 objednávok na svoje vozidlo s elektrickým pohonom Model Y. Podobne aj akcie spoločnosti Tesla (TSLA) v piatok poskočili o 1,55 %, čo je pozitívny signál a prejav dôvery investorov v túto spoločnosť.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top