Tesla opäť mení ceny svojich áut v USA

Tesla opäť mení ceny svojich áut v USA

Zdá sa, že spoločnosť Tesla opäť zmenila ceny niektorých svojich modelov automobilov v USA. Za posledné dva mesiace je to už štvrtýkrát, čo výrobca elektromobilov môže zmeniť svoje ceny.

Podľa správ sa zmenila cena jednej verzie crossoveru Model Y a sedanu Model 3. To znamená, že nová cena modelu Y Performance je po zvýšení o 1000 USD 58990 USD. Podobne cena Modelu 3 Sedan je teraz 42990 USD po znížení o 500 USD.

Celkovo teda došlo k zvýšeniu ceny jedného modelu o 1000 USD, zatiaľ čo druhý je teraz o 500 USD lacnejší. Obe tieto vozidlá sa teraz kvalifikujú na federálne daňové úľavy. Podľa odborníkov je presná suma z hľadiska daňových úľav približne 7500 USD.

Nová cena je o 16 % lacnejšia

V januári 2023 spoločnosť Tesla oznámila zníženie cien viacerých modelov vozidiel na viacerých hlavných trhoch. Za normálnych okolností sú takéto zmeny cien v automobilovom priemysle veľmi nezvyčajné, preto je Tesla výnimkou.

Celkovo je teraz verzia Model Y Performance o 16 % lacnejšia v porovnaní s cenami zo začiatku januára. Podobne aj cena Modelu 3 je teraz pre zákazníkov v USA lacnejšia približne o 9 %.

Pokiaľ ide o ostatné dva varianty Modelu Y a 3, ich ceny pre amerických zákazníkov zostávajú nezmenené. Okrem toho zatiaľ nie sú k dispozícii žiadne správy o ďalších zmenách.

Tesla totiž na americkom trhu zvýšila cenu Modelu Y Long Range. Stalo sa tak v reakcii na opatrenie vlády, ktorá zvýšila stropnú cenu elektromobilov spadajúcich do kategórie crossoverov.

Podľa Elona Muska (CEO) sú objednávky vozidiel takmer dvojnásobné oproti tomu, čo spoločnosť vyrobila v mesiaci január.

Je tu však aj druhá strana príbehu, ktorý sa odohráva v Číne. Po oznámení zníženia cien spoločnosťou Tesla zaregistrovali čínski zákazníci, ktorí nakupovali za skoršie ceny, svoje protesty. Podľa nich nakoniec zaplatili za autá viac, len aby boli neskôr svedkami hlbokého zníženia cien!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top