Ubs a Credit Suisse sa dohodli na zrušení 30 pracovných miest

Generálny riaditeľ Credit Suisse naznačil dokončenie dohody s Ubs v pondelok

V šokujúcom slede udalostí sa UBS dohodla na prevzatí Credit Suisse, ktorá sa ocitla v ťažkostiach. Teraz sa objavili správy, že toto prevzatie švajčiarskej banky povedie k zníženiu počtu zamestnancov o 20 % až 30 %.

Informoval o tom denník Tages-Anzeiger na základe informácií od jedného z vysokopostavených manažérov UBS. Toto sa deje na pozadí transakcie v hodnote 3,3 miliardy USD, v ktorej sa UBS dohodla na kúpe Credit Suisse.

Túto dohodu sformulovala švajčiarska vláda a pomôže krajine a dokonca aj globálnemu finančnému systému vyhnúť sa úplnému kolapsu.

UBS kupuje Credit Suisse za 3,3 miliardy USD

UBS zaplatí za kúpu úverovej spoločnosti, ktorá zápasí s problémami, sumu 3,3 miliardy USD, čo zodpovedá 3 miliardám švajčiarskych frankov (CHF). Okrem toho uvedená transakcia zlepší aj stabilitu globálneho finančného systému.

Táto dohoda má však aj negatívne stránky, keďže by sa ňou zrušilo približne 20 – 30 % pracovných miest v UBS a Credit Suisse.

Dostupné správy naznačujú, že po dokončení dohody sa zruší približne 120 000 pracovných miest. Okrem toho vznikne nová banka s aktívami vo výške 1,6 bilióna dolárov, čo bude znamenať vlastné problémy!

Len vo Švajčiarsku sa zruší približne 11 000 pracovných miest, čo vzhľadom na počet obyvateľov krajiny nie je málo.

Dotkne sa to aj americkej pobočky investičnej banky a prepúšťanie je tiež veľmi pravdepodobné. Objavili sa však správy, že UBS sa pokúša uzavrieť dohodu s Michealom Klienom z Wall Street.

Ak sa táto dohoda uskutoční, kontrolu nad americkou časťou Credit Suisse získa Michael Klien. Z hľadiska diverzifikácie sa tým zníži počet aktív, ktoré bude vlastniť nová banka vytvorená po dohode medzi UBS a Credit Suisse.

To znamená, že riadenie banky sa stane o niečo jednoduchším. Nemôžeme však ignorovať skutočnosť, že sa vytvorila príliš veľká finančná inštitúcia, ktorá sa stane príliš veľkou na to, aby skrachovala!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top