Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:37 pm

UBS uvažuje o odložení štvrťročných výsledkov do augusta

UBS v snahe znížiť náklady zruší 3 000 pracovných miest

Podľa mediálnych správ UBS uvažuje o odložení svojich výsledkov do konca augusta. Tento vývoj prichádza po prevzatí Credit Suisse spoločnosťou UBS a finančných problémoch, ktoré mu predchádzali.

Výsledky za štvrťrok apríl – jún má UBS zatiaľ naplánované na 25. júla. Na oficiálnej internetovej stránke banky sa však uvádza, že tento dátum sa môže zmeniť.

Podľa poznámky sa dátum zverejnenia výsledkov môže zmeniť, pretože závisí od uzavretia transakcie s Credit Suisse. Keď sme banku UBS požiadali o komentár k tejto správe, nebola bezprostredne k dispozícii.

UBS plánuje uzavrieť dohodu s Credit Suisse

Zatiaľ sa zdá, že je veľká pravdepodobnosť, že najväčšia švajčiarska banka zverejnenie výsledkov odloží. Okrem toho sa očakáva, že banka vydá aj aktuálne informácie o svojich plánoch týkajúcich sa domáceho podnikania Credit Suisse.

V marci 2023 UBS prevzala Credit Suisse v rámci dohody vypracovanej švajčiarskymi orgánmi. Uplynulo už niekoľko mesiacov a zdá sa, že dohoda ešte zďaleka nie je uzavretá.

Ľudia oboznámení so záležitosťou však uviedli, že finančná inštitúcia chce obchod uzavrieť čo najskôr.

Predtým Sergio Ermotti (generálny riaditeľ UBS) tiež jasne uviedol, že po prevzatí sa chystá prepúšťanie. Označil to za bolestivé rozhodnutie a zároveň vyjadril optimizmus, že dohoda bude formalizovaná v najbližších dňoch.

Na prvý pohľad sa zdá, že UBS chce zverejniť svoje štvrťročné výsledky až po dokončení transakcie. To banke umožní prezentovať presnejšie údaje vo štvrťročných výsledkoch.

Koniec koncov, prevzatie Credit Suisse nebolo malou transakciou, ktorá by mohla mať na UBS zanedbateľný vplyv. V skutočnosti to bol presný opak, keďže jeden finančný gigant prevzal iný, aby sa vyhol úplnému krachu.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top