UBS v snahe znížiť náklady zruší 3 000 pracovných miest

UBS v snahe znížiť náklady zruší 3 000 pracovných miest

Teraz, keď sme sa konečne dočkali prevzatia Credit Suisse bankou UBS, je skutočnou otázkou, ako tento bankový gigant zníži náklady a zvýši ziskovosť.

Podľa najnovších informácií plánuje skupina UBS zrušiť 3 000 pracovných miest. Je to súčasť väčšieho plánu spoločnosti na zníženie nákladov v hodnote 10 miliárd USD. Predpokladané znižovanie počtu pracovných miest sa uskutoční len v rámci Švajčiarska, čo naznačuje, že by mohlo dôjsť k ďalšiemu znižovaniu počtu pracovných miest.

Celkovo sa vo Švajčiarsku zruší 1 z 12 pracovných miest v spoločnosti, čo tiež naznačuje, aké otrasy sa očakávajú v novej skupine UBS.

Zrušenie pracovných miest je súčasťou plánu na zníženie nákladov v hodnote miliardy dolárov

Ešte stále sa nevie, či tento krok obnoví dôveru investorov, ako aj zákazníkov, alebo nie. Koniec koncov, zákazníci nakoniec stiahli miliardy dolárov, keď sa panika týkajúca sa finančného zdravia Credit Suisse zintenzívnila.

Nedávne znižovanie počtu pracovných miest je súčasťou plánu UBS zmeniť situáciu Credit Suisse a dosiahnuť jej ziskovosť namiesto jej rozdelenia alebo predaja.

Podľa generálneho riaditeľa Ermottiho je úplná integrácia Credit Suisse jediným výsledkom, ktorý je najlepší pre švajčiarsku ekonomiku a UBS. V nedávnom memorande sa zmienil aj o nedávnom znižovaní počtu pracovných miest, čo naznačuje, že aj ľudia pracujúci v spoločnosti si uvedomujú, čo sa deje.

V celosvetovom meradle opustilo spoločnosť Credit Suisse v priebehu 1. polroka 2023 približne 8 tis. pracovníkov. To naznačuje, že mnoho ľudí už zo spoločnosti odchádza na vlastnú žiadosť. Jedným z takýchto príkladov je odchod zo spoločnosti do dôchodku.

Do konca roka 2026 plánuje skupina UBS znížiť výdavky o 10 miliárd USD, ktoré by sa inak považovali za náklady. A na rok 2027 je odhad stanovený na 8 miliárd USD.

Po nedávnom oznámení vzrástli akcie UBS približne o 5 %, čo je jedna z najvyšších úrovní zaznamenaných len v roku 2008.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top