Aktualizované 17 februára, 2023 o 12:40 pm

Údaje o továrenských objednávkach zostávajú v auguste nezmenené

Výrobný sektor USA vzrástol v novembri o 0,3 %

Nové údaje z amerického úradu pre sčítanie ľudu odhalili, že továrenské objednávky v USA sa v auguste nezmenili… Presnejšie povedané, továrenské objednávky hovoria o poklese o približne 100 miliónov USD (0,1 miliardy USD) s konečnou hodnotou približne 548,4 miliardy USD.

Všeobecný konsenzus trhu predpokladal nárast objednávok amerického trhu o približne 0,3 %. Skutočné údaje však predstavovali mierny pokles trhových objednávok, a tak nastavili trhový sentiment negatívne. Údaje za júl odhalili pokles o približne 1 %, a ak ich porovnáme s augustom, zdá sa, že tempo poklesu sa spomalilo.

Nemôžeme však zľahčovať skutočnosť, že už dva mesiace po sebe údaje o továrenských objednávkach v USA klesajú! Keď sa pozrieme na údaje o továrenských objednávkach v USA v kontraste s hospodárskym stavom v krajine, všetko začne dávať zmysel.

Po zverejnení údajov pokračoval všeobecný výpredaj amerického dolára a dolárový index stratil približne 0,9 % svojej hodnoty a uzavrel na úrovni približne 110,67.

Zatiaľ čo celkový trh predpokladal zvýšenie továrenských objednávok, niektorí odborníci očakávali, že údaje zostanú nezmenené, a tak sa aj stalo.

Oživenie hospodárstva sa spomaľuje

Kľúčovým faktorom, ktorý spôsobuje negatívne údaje v továrenskom sektore, je spomalenie hospodárskeho oživenia v USA. Počas pandémie Fed napumpoval do ekonomiky miliardy dolárov, čo naštartovalo spotrebiteľské výdavky a v konečnom dôsledku pomohlo aj továrenskému sektoru.

Teraz, keď Fed sprísňuje svoju politiku a snaží sa znížiť dopyt, to začalo škodiť aj továrenskému sektoru!

Ak sa pozrieme na mesačné objednávky tovarov krátkodobej spotreby, v skutočnosti zaznamenali nárast o 0,2 %. Pokiaľ ide o kapitálové tovary nevýrobného charakteru, tie zaznamenali v auguste nárast o približne 1,4 %.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top