Uk Crypto Assets môže dostať novú právnu definíciu

Uk Crypto Assets môže dostať novú právnu definíciu

Vo štvrtok bol predložený návrh, v ktorom sa orgány vyzývajú, aby vytvorili novú kategóriu pre digitálne aktíva, ako sú kryptomeny. Ak sa tak stane, možno sa v Spojenom kráľovstve dočkáme novej právnej definície kryptoaktív.

Ak sa pozrieme do iných častí sveta, zdá sa, že orgány už podnikajú kroky na riadnu reguláciu trhu s kryptomenami. V skutočnosti mnohí dokonca prirovnávajú krypto k divokému západu, ako sa nechali počuť zákonodarcovia z EÚ.

Bitcoin, ktorý sa preslávil veľkolepými ziskami, od tohto roka stratil väčšinu svojej hodnoty. Ak sa pozrieme na trh s NFT, ten tento rok explodoval – Hoci záujem nie je taký vysoký ako pred niekoľkými mesiacmi, trh sa rozhodne zvýšil.

NFT sú digitálne súbory, ako sú videá, obrázky, zvuky a animácie, ktoré sa dajú predávať/kupovať ako digitálne aktíva.

Urobiť z Británie centrum pre kryptografiu

Minister financií Rishi Sunak mal sen, v ktorom chcel zabezpečiť, aby sa Spojené kráľovstvo stalo globálnym centrom pre digitálne aktíva a krypto technológie. V tom čase sa tiež pýtal, či je možné prispôsobiť krypto a iné digitálne aktíva súčasným zákonom, alebo nie.

Komisia sa nedávno vyjadrila, v ktorom uviedla, že kryptomeny a NFT by sa mohli pridať k súčasným triedam aktív. Preto bude pre krypto potrebné vytvoriť novú správnu definíciu a novú triedu aktív!

Nový návrh bol predstavený s cieľom uľahčiť prácu kryptofirmám a používateľom. Tento návrh umožní vytvorenie právneho rámca, ktorý môže chrániť používateľov a zároveň umožní technologické inovácie v Spojenom kráľovstve.

Krajiny ako Spojené kráľovstvo robia právne zmeny, aby sa prispôsobili krypto… Inde vo svete sa mnohé krajiny skutočne snažia obmedziť kryptografiu a všetky súvisiace technológie!

Scroll to Top