Aktualizované 17 februára, 2023 o 12:41 pm

Uob predpovedá riziká pre Usdjpy smerom nadol

Uob predpovedá riziká pre Usdjpy smerom nadol

Odborníci zo skupiny UOB nedávno prišli s najnovšou prognózou pre pár USD/JPY. Podľa nich súčasná cenová akcia naznačuje, že USD/JPY čaká v najbližších týždňoch ďalšie oslabenie.

Z krátkodobého hľadiska očakávali, že USD sa bude naďalej obchodovať do strany v úzkom pásme od 138,20 do 139,30 (približne 110 pipov). Ukázalo sa však, že skutočné rozpätie je od 137,86 do 139,35. Podobne aj ukazovatele hybnosti zostali bez zmeny, čo bolo znakom toho, že tento pár nemá jasný smer.

Zatiaľ sa teda očakáva, že USD/JPY bude pokračovať v obchodovaní do strany s rozpätím od 138,00 do 139,40 (140 pipov).

A pokiaľ ide o cenovú akciu v najbližších týždňoch (1 až 3), panuje všeobecný konsenzus, že na tomto páre sa toho veľa diať nebude. Všetci však vieme, že na vylúčenie prípadného oslabenia USD bude ešte priskoro, no zdá sa, že klesajúca dynamika USD/JPY sa spomalila. To je znakom toho, že oslabenie USD nie je pre tohto hráča zatiaľ hlavným faktorom.

Pri pohľade do budúcnosti je ďalším dôležitým supportom pre USD/JPY úroveň 137,00. Ak sa táto úroveň prelomí, ďalším dôležitým supportom bude 139,60, a ak by cena prelomila túto úroveň, bolo by to znamením, že USD je na ceste k ďalšiemu oslabeniu.

Keďže diskutujeme o USD/JPY, nebolo by múdre vylúčiť ani fundamentálny prehľad. V Japonsku nie sú žiadne náznaky jastrabej politiky, keďže krajina zostáva na rovnakej ceste. V Spojených štátoch amerických je však Fed veľmi agresívny a naďalej upúšťa od nového zvyšovania sadzieb každých niekoľko mesiacov.

To je dôvod, prečo americký dolár naďalej získava voči JPY a ostatným hlavným menám. Tento silnejší USD však v konečnom dôsledku poškodil americký akciový trh, keďže všetky hlavné akcie klesli.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top