Us Tech Stocks na ceste k ich najhoršie decembrové uzavretie

Obchodný deficit USA v novembri klesol o 2,0 %

Zdá sa, že technologické akcie z USA sú na najlepšej ceste uzavrieť jeden z najhorších decembrov. Takýto slabý výkon v decembri bol v skutočnosti naposledy zaznamenaný len v čase prasknutia dot-com buttle.

Čo sa však zmenilo na tento december? Od inflácie cez recesiu až po zvyšovanie úrokových sadzieb, od všetkého trochu. Posledným vývojom však bol optimizmus trhu, že Fed spomalí zvyšovanie úrokových sadzieb. Zdá sa však, že aj nádej sa teraz rozplynula v dôsledku súčasnej situácie na trhu práce.

Nedávny počet žiadostí o podporu v nezamestnanosti z USA ukázal, že je v súčasnosti na veľmi nízkych úrovniach. V dôsledku toho Nasdaq 100 klesol o 2,5 %, keďže Fed nemá veľa dôvodov na to, aby upustil od svojej prísnej politiky.

Ak by sa však počet žiadostí o podporu v nezamestnanosti zvýšil, znamenalo by to pokles ekonomiky v USA a mohlo by to prinútiť centrálnu banku znížiť svoju úrokovú sadzbu.

Okrem toho boli zverejnené aj údaje o inflácii, ktoré ukázali o niečo vyšší údaj ako naposledy. To je opäť ďalší pádny dôvod na to, aby Fed opäť zvýšil úrokové sadzby.

Podobne sme na tom aj v prípade výsledku spoločnosti Micron Technologies, ktorý nebol vôbec dobrý. V dôsledku toho sa technologické akcie zmenili na medvedie a trhy sa teraz pripravujú na možnú recesiu.

Referenčný index, ktorý sleduje veľké spoločnosti ako Microsoft a Apple, sa počas decembra prepadol už o 8,93 %. Tento pokles vymazal aj rally, ktorú sme zaznamenali počas novembra. Vtedy sa objavila nádej, že inflácia sa ochladzuje a Fed by si mohol od svojej politiky oddýchnuť.

Vzhľadom na súčasné okolnosti sa však zdá, že Fed má dostatok dôvodov na to, aby vo svojej činnosti pokračoval. To v konečnom dôsledku dodá silu americkému doláru, ale nebude to dobré pre akciový trh.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top