USA a Európa smerujú k hospodárskej katastrofe

Obchodný deficit USA v novembri klesol o 2,0 %

Podľa Clifforda Benneta nie je súčasný hospodársky stav USA a európskeho regiónu ako celku dobrý. V skutočnosti sa domnieva, že tieto ekonomiky smerujú ku katastrofe! Takéto boli jeho názory, keď nedávno vystúpil v médiách, aby diskutoval o menách a svetových ekonomikách.

Uviedol, že napriek hospodárskym ťažkostiam je situácia v súčasnosti veľmi jednoduchá. Ale pre to, čo nás čaká, sa budú musieť úrady poriadne rýchlo spamätať! Ak sa pozrieme na meny, už teraz sú blízko volatilných úrovní a snahy o ich ochladenie sú malé alebo žiadne.

Na zabezpečenie stabilizácie mien bude potrebné spoločné úsilie vlád a centrálnych bánk! V opačnom prípade by sa menový trh mohol stať ešte volatilnejším!

Predtým pán Clifford predpovedal hodnoty EUR, GBP a AUD a boli celkom presné… Pre aktuálny rok by sa podľa neho EUR mohlo dotknúť hodnoty 0,88, zatiaľ čo GBP by sa mohla dotknúť hodnoty 0,95. Pokiaľ ide o AUD, jeho prognóza sa pohybuje okolo 0,58!

Recesii sa nedá vyhnúť!

Expert sa podelil aj o svoj pohľad na ekonomiku USA, a ani ten nebol dobrý. Podľa neho je už teraz úplne jasné, že ekonomika USA smeruje k recesii. V skutočnosti by to mohlo viesť až k hospodárskej depresii, a tá bude nevyhnutná!

Odborník zdôraznil, že problém spočíva v centrálnych bankách a vládach… Jednoducho neprijímajú dostatočné opatrenia, aby týmto hospodárskym problémom zabránili!

Ak hospodárska recesia a depresia nakoniec zasiahne ekonomiku USA a Európy, bude to pre ľudí katastrofálne! Poukázal tiež na to, že možnou recesiou sú ohrozené aj iné krajiny, napríklad Austrália!

Podstatou všetkých týchto problémov je nerovnováha ponuky a dopytu a rastúca inflácia na celom svete! Ak sa tieto problémy nevyriešia, svet bude naďalej čeliť strachu z recesie!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top