Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:37 pm

USA doplnia svoje zásoby o 3,1 milióna barelov ropy

Americký dolár na ústupe po slabých údajoch ADP

Ministerstvo energetiky USA v piatok uzavrelo zmluvy s niekoľkými spoločnosťami na dodávku približne 3 miliónov barelov ropy. Tie sa pridajú do strategických ropných rezerv krajiny v priebehu augusta za cenu 73 USD za barel.

V máji DEO oznámilo plán nákupu s cieľom opäť doplniť zásoby ropy po tom, ako ich veľké množstvo uvoľnilo počas začiatku rusko-ukrajinskej vojny.

USA zaplatia 73 USD za barel ropy

Celkovo USA zaplatia približne 73 USD za barel, čo je oveľa menej ako cena 95 USD, za ktorú SPR predala svoje zásoby. To nám napovedá, že ministerstvo energetiky uzavrelo dobrý obchod v prospech amerických daňových poplatníkov.

Celkovo získalo zákazku na dodávku ropy pre DEO približne 5 spoločností. Medzi tieto spoločnosti patria Exxon Mobil, Atlantic Trading & Marketing, Sunoco Partners Marketing & Terminals, Gunvor USA a Macquarie Commodities Trading.

Americká administratíva predtým uviedla, že začne vytvárať svoje rezervy až vtedy, keď ceny ropy dosiahnu 72 USD alebo nižšie. Zdá sa však, že USA sa podarilo zabezpečiť dobrú dohodu aj pri cene 73 USD za barel.

Podľa DEO sa barely ropy budú posielať do štátu Texas, kde sa nachádza lokalita Bill Hill SPR.

Okrem toho DOE odhalilo aj svoje plány na nákup ďalších 3 miliónov barelov ropy, ktoré majú byť dodané v septembri. Podľa podrobností musia byť ponuky na toto obstarávanie zaslané do 20. júna.

Minulý rok vyvolal predaj ropy zo strategických rezerv USA veľa otáznikov. V rámci USA Republikánska strana obvinila vládu, že myslí na zásobovaciu rezervu. Mimo USA bolo rozhorčené aj kráľovstvo Saudskej Arábie, keďže tento krok znížil ceny ropy.

Celkovo tento krok USA podporí ceny ropy minimálne na nasledujúce dva mesiace, kým USA opäť nenaplnia svoje strategické rezervy.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top