Aktualizované 13 marca, 2023 o 10:29 am

USA zvažujú zavedenie cla na dovoz hliníka z Ruska

USA zvažujú zavedenie cla na dovoz hliníka z Ruska

Podľa správ Spojené štáty americké v súčasnosti uvažujú o zavedení 200 % dopravného cla na dovoz hliníka z Ruska. Toto opatrenie bude patriť do rastúceho zoznamu opatrení, ktoré USA prijali s cieľom vyvinúť tlak na Moskvu a prinútiť ju zastaviť vojnu na Ukrajine.

Toto nové colné opatrenie voči Rusku sa však stále pripravuje a zatiaľ neexistuje žiadne oficiálne vyhlásenie. Jeden z amerických predstaviteľov však potvrdil, že minimálne tento týždeň sa žiadne takéto clo neočakáva.

Ruský hliník poškodzuje americké spoločnosti

Zdá sa, že vojna Ruska s Ukrajinou nie je jediným dôvodom, prečo by USA chceli zaviesť 200 % clo na ruský hliník.

V poslednom čase Rusko na trh USA umiestnilo obrovské množstvo hliníka za veľmi nízku cenu. Tento krok poškodzuje spoločnosti so sídlom v USA, pretože nemôžu konkurovať takýmto nízkym cenám.

Keď sme kontaktovali americké ministerstvo obchodu a úrad obchodného zástupcu USA, aby sa vyjadrili, neboli bezprostredne k dispozícii.

Zatiaľ nie je jasná politika, ako bude Bidenova administratíva postupovať v súvislosti s vyššími clami. Okrem toho pridanie takýchto vysokých ciel si bude vyžadovať hĺbkové vyšetrovanie, ktoré môže ľahko trvať niekoľko mesiacov.

Nemôžeme však ignorovať skutočnosť, že ceny ruského hliníka pomáhajú znižovať infláciu v USA. Pre začiatok, cena hliníka na Londýnskej burze kovov bola v roku 2022 približne 4 073 USD za tonu. A teraz ten istý kov stojí len 2411 – 2500 USD za tonu.

V súvislosti s USA a ruským hliníkom tu však stojí za zmienku ešte jeden vývoj. Približne pred piatimi rokmi boli USA veľmi závislé od hliníka z Ruska, ale to už neplatí. Pohľad na dovoz hliníka z Ruska do USA ukazuje, že klesol zo 443 miliónov libier na iba 1,65 milióna libier.

Inými slovami, USA získavajú z Ruska približne 3 % hliníka, čo je veľmi malé množstvo.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top