USD/CAD klesá z 1,3880, pozornosť sa presúva na Fed

Usd/Cad stúpa na 1,3380, obnovuje týždenné maximum

Kurz USD/CAD sa pomaly vzďaľuje od úrovne 1,3880 (ročné maximá), čo signalizuje nákupnú silu kanadského dolára (CAD). Pokles USD/CAD je spôsobený poklesom indexu DYX, ktorý sa posunul nižšie zo 106,70.

Investori teraz sledujú, ako sa bude vyvíjať zasadnutie Fed-u počas stredajšieho zasadnutia. Jastrabie stanovisko umožní USD/CAD vrátiť sa k ročným maximám alebo ich dokonca prekonať. Naopak, holubičí postoj Fedu znamená, že súčasný klesajúci trend USD/CAD bude pokračovať.

Výnosy 10-ročných dlhopisov sa obchodujú na úrovni 4,85%

Predajný tlak na DXY vyplýva zo skutočnosti, že Fed konečne skončil so zvyšovaním sadzieb. Ako dôvod tohto názoru sa uvádza, že výnosy amerických dlhopisov sú na historických úrovniach. Na začiatok, výnos 10-ročného (dlhodobého) dlhopisu je teraz na úrovni 4,85 %, čo znamená, že už nie je potrebné žiadne ďalšie zvyšovanie sadzieb.

Podľa Janet Yellenovej z amerického ministerstva financií je rast výnosov amerických dlhopisov znakom dôvery investorov v ekonomiku USA. Znamená to však aj vyššie úrokové sadzby na dlhšie obdobie.

Okrem zasadnutia Fedu trhy očakávajú aj prejav guvernéra BoC. Na základe toho, čo povie, sa trhy pokúsia získať usmernenie o situácii v oblasti inflácie a úrokových sadzieb v Kanade.

Vzhľadom na makroekonomickú & technickú situáciu USD/CAD pravdepodobne neprekoná úroveň 1,3880 (1-ročné maximum). Loonie však naďalej podporuje 20 EMA, ktorý sa momentálne nachádza v blízkosti úrovne 1,3715. Okrem toho sa ukazovateľ RSI (14 periód) obchoduje v pásme 60 – 80, čo je býčia zóna.

Ak sa pozrieme na druhú stranu, prelomenie úrovne 1,3660 (minimum z 24. októbra) znamená, že pár pravdepodobne navštívi úroveň 1,3600, ktorá je tiež dôležitým supportom. Akýkoľvek ďalší predajný impulz pošle Loonie nižšie smerom k úrovni 1,3570.

Na dennom grafe sa 20 SMA nachádza na úrovni 1,3698, zatiaľ čo 50 SMA je na úrovni 1,3607. Okrem toho sa 100 SMA nachádza na úrovni 1,3444 a 200 SMA je na úrovni 1,348.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top