USD/CAD prekračuje 1,3700, keď zelená bankovka získava na sile

USD/CAD prekračuje 1,3700, keď zelená bankovka získava na sile

USD/CAD (americký dolár/kanadský dolár) je na vzostupnej trajektórii po tom, čo sa dotkol minima 1,3660 a už prekonal zónu odporu 1,3700. Nedávny rast kurzu USD/CAD sa pripisuje odrazu kurzu DXY, ktorý našiel nákupné impulzy v blízkosti úrovne 105,4.

Podľa odborníkov investori uprednostňujú zelenú bankovku a výnosy amerických dlhopisov pred ostatnými menami, keďže čakajú na dôležité hospodárske údaje z americkej strany. To umožnilo, aby sa index DYX (USD) obrátil nahor, keďže sa teraz obchoduje v blízkosti úrovne 106,00. Okrem toho sa výnosy 10-ročných dlhopisov v súčasnosti pohybujú na úrovni 5,86 %.

Futures na index S&P 500 sú tiež v zelených číslach, keďže sa na trhu obnovuje chuť riskovať, čo je tiež dobrým znamením pre páry USD/CAD.

Úroková politika zostane nezmenená

Investori teraz čakajú na prejav Jeroma Powella, ktorý je naplánovaný na najbližšie mesiace. Trh očakáva, že predseda Fed-u zopakuje starú známu politiku ponechania politiky úrokových sadzieb na vysokej úrovni.

Navyše, ak údaje z americkej ekonomiky zostanú dobré, šance na ďalšie sprísnenie zo strany Fedu sa mnohonásobne zvýšia.

Ďalším dôležitým údajom zo strany USA bude októbrový údaj o PMI, ktorý by mal klesnúť na 49,5 oproti septembrovej hodnote 49,8. Okrem toho sa zníži aj PMI v službách USA na 49,9 bodu z predchádzajúcej hodnoty 50,1 bodu.

Ak sa ukáže, že októbrový PMI v USA je lepší, ako sa predpokladalo, USD/CAD získa impulz a pravdepodobne sa dotkne novej rezistencie.

Ak sa pozrieme na kanadskú stranu, hlavnou udalosťou je rozhodnutie BoC o úrokových sadzbách, ktoré sa pravdepodobne uskutoční zajtra. Trh sa domnieva, že 5 % úroková sadzba v Kanade sa nezmení, keďže ekonomika krajiny čelí zníženému dopytu spolu s rôznymi ďalšími ekonomickými problémami.

Ak však BoC na nadchádzajúcom zasadnutí prekvapivo zvýši sadzby, kurz USD/CAD sa v znamení posilnenia kanadského dolára obráti smerom nadol.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top