Aktualizované 18 decembra, 2023 o 12:33 pm

USD/CAD sa bude obchodovať v rozkolísanom pásme – Scotiabank

USD/CAD sa bude obchodovať v rozkolísanom pásme - Scotiabank

Kanadský dolár prehral bitku s americkým dolárom a obchodníci sa ho zbavili. Býčí tlak však trval len krátko, keďže USD/CAD sa teraz vrátil do nižšieho pásma 1,36, čo je znakom sily CAD a slabosti USD.

Analytik Scotiabank sa však domnieva, že údaje prichádzajúce z Kanady boli zmiešané. V dôsledku toho je konečným výsledkom medvedí vývoj CAD (kanadského dolára) voči ostatným menám.

Najdôležitejším údajom z posledného obdobia bol kanadský index spotrebiteľských cien, ktorý je nižší ako trhové prognózy. Naopak, údaje z americkej strany sú lepšie ako trhové prognózy, čo zvýrazňuje jasný obraz ďalšieho smerovania USD/CAD.

Menšia pravdepodobnosť zvýšenia sadzieb BoC

Celkovo údaj CPI za september signalizuje, že v najbližšom období už nebudeme svedkami sprísňovania sadzieb. Čítanie CPI zároveň zvýšilo požiadavky na prípadné ďalšie zvýšenie sadzieb zo strany Bank of Canada (BoC).

Neznamená to však, že šance na dodatočné zvýšenie sadzieb sa dotkli 0 %, keďže rast miezd a inflácia stále nie sú pod kontrolou.

Vzhľadom na toto ekonomické pozadie zostane obchodné pásmo USD/CAD neisté, keďže ropa bude získavať na sile, zatiaľ čo chuť riskovať bude časom slabnúť.

Koniec koncov, ak zmiešané údaje z utorka nestačili na to, aby poslali USD/CAD nad úroveň 1,37, pred nami je už len veľmi málo vecí, ktoré by tomuto páru umožnili dosiahnuť túto úroveň!

Zdá sa, že hlavným faktorom, ktorý naďalej ovplyvňuje cenovú akciu USD/CAD, je inflácia (na americkej a kanadskej strane) a úroková sadzba. Na jednej strane bude nižšia inflácia lepšia pre ekonomiku, ale zlá pre menu. Na druhej strane vysoká inflácia bude znamenať jastrabejšiu centrálnu politiku, ale slabšie vyhliadky na hospodársky rast.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top