Usd/Cad stúpa na 1,3380, obnovuje týždenné maximum

Usd/Cad stúpa na 1,3380, obnovuje týždenné maximum

Kurz USD/CAD sa obchoduje blízko úrovne 1,3380, čo je dvojtýždňové maximum pre tento pár. Podľa odborníkov zotavenie DXY umožnilo loonie zažiť v posledných dňoch výrazný rast.

Kupujúci USD sa teraz pohybujú opatrnejšie, keďže čakajú na správu NFP, aby naplánovali svoj ďalší postup.

Očakáva sa silná správa Nfp

Trh predpovedá, že NFP za posledný mesiac dosiahne hodnotu 170 000 pracovných miest. V porovnaní s novembrovým údajom 199 000 pracovných miest pôjde o pokles. Očakáva sa tiež, že miera nezamestnanosti v USA sa v poslednom mesiaci 2023 dotkne 3,8 %.

Vo všeobecnosti bude dobrá správa o NFP signalizovať, že Fed sa v marci nemusí ponáhľať so znižovaním sadzieb. Dôvodom je, že solídny rast zamestnanosti bude znamením, že inflácia stále nie je pod kontrolou.

CAD bude s napätím očakávať údaje z kanadského trhu práce. Trh očakáva, že miera nezamestnanosti sa zvýši z 5,8 % na 5,9 % (zmena o +0,1 %).

Z technického grafu vyplýva, že obchodná cena USD/CAD sa nachádza nad úrovňou 23,6 % Fib retracementu, čo znamená, že ďalšia Fibonacciho úroveň bude slúžiť ako rezistencia. Okrem toho 50 SMA na USD/CAD tiež vykazuje stúpajúci sklon a nachádza sa v blízkosti úrovne 1,3310.

Ukazovateľ RSI sa pohybuje v pásme 60 až 80, čo je vhodné pre USD, ale nie až tak pre CAD. Podľa jedného z expertov návrat k úrovni 23,6 % umožní USD/CAD otestovať úroveň 1,3410 a následne 1,3453.

Naopak, pokles pod rukoväť 1,3180 otvorí dvere k 1,3150 a potom k 1,3193, čo je tiež minimum z 13. júla. Dá sa povedať, že víťazom tohto týždňa bol USD, zatiaľ čo CAD bol porazeným.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top