USD/CHF bojuje v blízkosti 0,8930 po americkom CPI

USD/CHF bojuje v blízkosti 0,8930 po americkom CPI

Zdá sa, že býkom USD/CHF po dvoch dňoch po sebe došla šťava. Vo štvrtkovej seanse USD/CHF napokon zmenil smer v prostredí slabšieho DYX (dolárového indexu).

USD/CHF sa zatiaľ obchoduje okolo úrovne 0,8930 a za jediný deň už stratil 0,10 % svojej hodnoty. Podobne je na tom aj DYX, ktorý sa po poklese z úrovne 104,96 nachádza v blízkosti úrovne 104,65.

Posledným katalyzátorom, ktorý poslal USD/CHF dopredu, bol americký index spotrebiteľských cien, ktorý sa medzimesačne zvýšil o 0,6 %. Podobne aj ročný CPI dosiahol 3,7 % oproti očakávanému čítaniu na úrovni 3,2 %.

Malá až žiadna šanca na zvýšenie sadzieb v septembri

Skutočným dôvodom slabosti zelenej bankovky je skutočnosť, že šanca na zvýšenie sadzieb na nadchádzajúcom zasadnutí je malá. To však zároveň znamená, že existuje šanca na zvýšenie inflácie v nasledujúcich mesiacoch. V prípade septembrového zasadnutia sa šanca na nezvýšenie sadzieb v súčasnosti pohybuje na úrovni 97 %. V prípade novembrového zasadania je šanca 49,2 %, čo naznačuje, že existuje dostatočná šanca na zvýšenie sadzieb.

Zo Švajčiarska väčšinou neprichádza takmer žiadne údaje. Inými slovami, údaje prichádzajúce z USA budú hnacím motorom obchodného páru USD/CHF.

Okrem toho obchodné vzťahy medzi USA a Čínou nie sú ideálne, čo je tiež dôležitým faktorom, ktorý stojí za medvedími pohybmi USD. V dôsledku toho kurz USD/CHF klesá, čo svedčí o sile CHF voči jeho konkurencii.

Dnes nás čakajú aj dovozné ceny a index švajčiarskych výrobcov, ktoré neskôr poskytnú určitý pohľad na švajčiarsku ekonomiku.

Hlavným katalyzátorom je však určite čítanie CPI, rozhodnutie o úrokových sadzbách, ktoré naďalej výrazne zaťažuje pár USD/CHF. Ak sa však pozrieme na širší obraz, USD je voči väčšine svojich rovesníkov aj napriek výpredaju v kratších časových horizontoch stále pozitívny.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top