USD/CHF klesá k rukoväti 0,87, keďže SNB ponecháva sadzby nezmenené

USD/CHF sa obchoduje nad úrovňou podpory 0,8500 pri slabom momente

Vyzerá to tak, že USD/CHF teraz smeruje k úrovni 0,87 v prostredí zvýšeného dopytu po CHF voči americkému doláru.

V porovnaní s minulotýždňovým maximom (0,8820) stratil USD/CHF už 1,5 % svojej hodnoty. Okrem toho sú veľmi obmedzené aj menšie zisky počas piatkovej seansy, čo naznačuje, že trend je teraz krátkodobo medvedí.

Švajčiarske hospodárstvo spomaľuje, zatiaľ čo úrokové sadzby zostávajú vysoké

V celom tomto chaose je Švajčiarska národná banka stále toho názoru, že úrokové sadzby by sa mali zachovať. Preto centrálna banka už druhýkrát po sebe ponechala sadzby na rovnakej úrovni.

Ide o zaujímavý vývoj vzhľadom na to, že sa očakáva spomalenie švajčiarskej ekonomiky, zatiaľ čo inflácia sa pomaly približuje k cieľu.

Podľa Thomasa Jordana (predsedu SNB) sa centrálna banka už nesnaží zabrániť tomu, aby sa švajčiarsky frank (CHF) dostal na vyššiu úroveň. Pokiaľ ide o fámy o znížení sadzieb v marci 2024, predseda dodal, že sa viac zaujímajú o predaj devízových rezerv než o zníženie úrokovej sadzby.

Na americkej strane výrobný index PMI zaostal za odhadmi a vytlačil hodnotu 48,2. Minulý mesiac bol čítaný na úrovni 49,4, čo naznačuje, že kontrakcia v americkom výrobnom sektore pokračuje.

Na tomto fundamentálnom pozadí má zmysel, aby USD/CHF v krátkodobom horizonte vykazoval slabosť. Ak zmeriame nedávny pokles kurzu USD/CHF, predstavuje viac ako 2 %, čo naznačuje, že aj technické údaje sú teraz medvedie.

Okrem toho USD/CHF vykazuje aj medvedí crossover 50 a 20 SMA na grafe D1. Aj to je teda faktor, ktorý bude USD/CHF odrádzať od toho, aby smeroval nahor, pokiaľ sa výrazne nezmení fundamentálna situácia.

Existuje však možnosť, že USD/CHF by mohol obnoviť svoju rastovú trajektóriu, a to v závislosti od skorého zníženia sadzieb zo strany SNB.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top