USD/CHF sa obchoduje nad úrovňou podpory 0,8500 pri slabom momente

USD/CHF sa obchoduje nad úrovňou podpory 0,8500 pri slabom momente

USD/CHF zostáva už druhý deň po sebe v záporných hodnotách, keďže sa obchoduje v blízkosti zóny podpory 0,85. USD/CHF bol pod tlakom, keďže investori sa teraz upínajú na blížiaci sa index spotrebiteľských cien a potenciálne zníženie sadzieb.

Ukazovateľ RSI na USD/CHF ukazuje, že na trhu prevláda medvedia sila a RSI vykazuje hodnoty pod 50. Okrem toho sa údaj MACD stále nachádza pod stredovou čiarou, čo znamená, že momentum zostane slabé.

Pri obchodoch s USD/Chf je potrebné sledovať úroveň podpory 0,8450

Ak situácia zostane takáto, USD/CHF má oveľa vyššie riziko poklesu pod zónu supportu 0,85. To pošle pár smerom k zóne supportu 0,8460 – 0,8450. Prelomenie aj týchto úrovní pošle kupujúcich USD smerom k ďalšiemu prítomnému supportu blízko 0,84.

Ak sa pozrieme smerom nahor, ďalšou úrovňou, ktorú musia obchodníci na USD/CHF sledovať, je 0,8547. Na tejto úrovni sa nachádza aj 21 EMA, čo ju robí ešte kritickejšou. Po prekonaní prekážky 0,8547 bude mať USD/CHF priamu cestu k rukoväti 0,86.

Na dennom grafe USD/CHF sa otočný bod S1 nachádza na úrovni 0,8502. Pevnejší support (S2) možno vidieť v blízkosti 0,8491, ktorý by mohol slúžiť ako základňa pre USD/CHF.

Na druhej strane, denný bod R1 pre USD/CHF sa nachádza na úrovni 0,853, za ktorým nasleduje R2 na úrovni 0,8547. Keď býci na USD/CHF prekonajú R1 a R2, ďalšia prekážka (R3) sa bude nachádzať v blízkosti úrovne 0,8558.

Keď sa USD/CHF dotkne úrovne 0,8558, šance na vnútrodenný obrat sa zvýšia, keďže ide o poslednú zónu odporu na dennom grafe.

Súčasný sentiment na USD/CHF naznačuje, že zelená bankovka má voči švajčiarskemu franku (CHF) problémy. CHF ťaží aj z býčieho EUR, keďže hráči na trhu sa tešia na nasledujúce udalosti s vysokou volatilitou.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top