Usd Coin je najbezpečnejší Stablecoin

Usd Coin je najbezpečnejší Stablecoin

Napriek názvu je dôležité pochopiť, že USDC nie je mena, ktorú vydáva alebo podporuje vláda USA. Keďže USDC je projekt s otvoreným zdrojovým kódom, umožňuje komukoľvek skúmať a upravovať jeho zdrojový kód.

Organizácia, ktorá dohliada na USD Coin, sa nazýva Centre a vytvorili ju finančno-technologická spoločnosť Circle a kryptoburza Coinbase (COIN). Prostredníctvom globálneho prepojenia každého jednotlivca, podniku, finančnej služby a meny sa Centre snaží zmeniť finančné prostredie.

Využitie USDC môže byť prostriedkom na prepojenie platobných systémov a aplikácií naprieč blockchainmi, keďže je interoperabilný s viacerými nezávislými blockchainmi.

Trhová kapitalizácia USD Coin k 8. júlu 2022 je 55,5 miliardy USD, pričom cena mince je 1 USD. Trhová kapitalizácia aj objem obchodov ho radia na štvrté miesto.

Ako kryptomena sa USD Coin (USDC) zvyčajne považuje za rizikovú investíciu. Napriek tomu, že stablecoiny ako USDC majú menšie trhové výkyvy ako iné kryptomeny, regulačné orgány, ako napríklad americká Komisia pre cenné papiere a burzy, môžu byť v prípade stablecoinov opatrnejšie. Pred investovaním do USDC by si investori mali byť vedomí nebezpečenstiev.

Vzhľadom na svoju transparentnosť sa USD Coin zvyčajne považuje za bezpečnejšiu alternatívu. Od svojho vzniku jeho vedenie predložilo atesty, ktoré potvrdili jeho rezervy. Ako nástroj s uloženou hodnotou vo väčšine štátov USA poskytuje USDC investorom výhodu, že podlieha dodatočnému regulačnému monitorovaniu.

Používanie stablecoinov môže byť ovplyvnené legislatívnym rámcom, ktorý pre ne a spoločnosti, ktoré ich vyrábajú, vytvárajú americkí zákonodarcovia. V porovnaní s inými stablecoinami by USD Coin mal pravdepodobne menej problémov s akýmikoľvek dodatočnými obmedzeniami, pretože dodržiava zákony v ich súčasnej podobe.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top