USD/INR sa mení na negatívny, keďže sa blíži PMI v USA

USD/INR sa mení na negatívny, keďže sa blíži PMI v USA

Indická rupia (INR) vykazuje voči americkému doláru (USD) zvláštnu silu. Deje sa tak v čase, keď výnosy amerických dlhopisov spolu s cenami ropy klesajú.

Okrem toho vládnuca strana Indie vyhrala aj nedávne štátne voľby, čo tiež pôsobí v prospech indickej rupie (INR). Podľa odborníkov výsledky volieb povedú k prílevu akcií do americkej ekonomiky. To je teda ďalší faktor, ktorý v krátkodobom horizonte bráni devalvácii INR.

Očakáva sa, že úroková sadzba v Indii zostane nezmenená

Očakáva sa tiež, že RBI (Reserve Bank of India) na najbližšom zasadaní nezmení úrokovú sadzbu. To znamená, že úroková sadzba v Indii zostane stabilná na úrovni blízkej 6,50 % s možnosťou ďalšieho zvýšenia na ďalších zasadnutiach.

Podľa prognóz bude MPC pokračovať vo svojom rozhodnutí pozastaviť zvyšovanie sadzieb, keďže orgány sú znepokojené inflačnou situáciou v krajine.

Ďalším dôležitým zverejnením pred rozhodnutím RBI o úrokových sadzbách je americký index ISM PMI (služby). Prognóza naznačuje, že PMI v službách USA stúpne na 52,0 bodu z predchádzajúcej hodnoty 51,8 bodu.

Záverom je, že INR sa vzhľadom na technické a ekonomické pozadie pohybuje vyššie. Od septembra 2023 sa obchodný interval USD/INR pohybuje v rozmedzí od 82,80 do 83,40. Mnohí odborníci sa domnievajú, že USD/INR si udrží býčí tón, kým sa bude pohybovať nad úrovňou 100 EMA.

Aj ukazovateľ RSI podporuje býčie momentum na USD/INR, keďže sa už nachádza nad úrovňou 50, čo znamená, že nás čaká ďalší rast.

Ak sa USD/INR podarí prekonať úroveň rezistencie 83,40, bude sa potom pohybovať smerom k úrovni 84,00. Naopak, support 83,00 budú pozorne sledovať medvede USD/INR a následne úrovne 82,80 a 82,50.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top