USD/JPY klesá na 147,00, keď jen získava na sile

USD/JPY pod 145,00 po zverejnení Nfp

USD/JPY vykazoval silnú býčiu dynamiku, ktorá sa rýchlo vytratila, keď pár stratil viac ako 250 pipov v priebehu niekoľkých minút. Po zverejnení pozitívnych údajov z USA pár prekonal úroveň 150,00, aby následne zaznamenal prudký pokles.

Po tomto poklese sa pár USD/JPY dotkol minima na úrovni 147,28, aby sa následne trochu zotavil a v súčasnosti sa nachádza nad hranicou 149,00. Tento nedávny a náhly pokles kurzu USD/JPY naznačuje, že existuje veľká šanca na devízovú intervenciu zo strany BoJ. Koniec koncov, nebol dôvod, aby kurz USD/JPY klesol o viac ako 250 pipov v priebehu niekoľkých minút.

Možná intervencia BoJ

Podobné typy pohybov boli pozorované aj na takmer všetkých ostatných jenových krížoch, čo ďalej zvyšuje dôveryhodnosť možnosti intervencie zo strany Bank of Japan. Pred týmto náhlym prepadom mnohí ekonómovia a predstavitelia Japonska tiež naznačovali možnú intervenciu, ak by býčia dynamika USD/JPY pokračovala.

Napriek všetkým náznakom možnej intervencie však zo strany BoJ a japonských predstaviteľov nepadlo žiadne oficiálne vyhlásenie. Na oficiálne vyhlásenie si zrejme budeme musieť ešte niekoľko dní počkať, prípadne nemusí prísť nikdy.

Údajom z americkej strany, ktorý posunul USD/JPY vyššie pred prepadom, bolo otvorenie pracovných miest JOLTS. Údaje za august vykázali hodnotu 9,61 mil. a boli tak vyššie ako predpokladaných 8,8 mil.

Po správe sa výnosy 10-ročných amerických dlhopisov obrátili nahor a dotkli sa hranice 4,74 %, čo je jedna z najvyšších úrovní za viac ako desať rokov. Pozitívne údaje o zamestnanosti JOLTS spolu s nárastom výnosov dlhopisov posunuli kurz USD/JPY vyššie.

Býčí impulz sa však nepodarilo udržať, keďže BoJ pravdepodobne zasiahla na podporu japonského jenu. Intervencia sa uskutočnila na všetkých jenových pároch, čo pomohlo miestnej mene posilniť voči EUR, GBP a AUD.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top