USD/JPY pod 145,00 po zverejnení Nfp

USD/JPY pod 145,00 po zverejnení Nfp

Po očakávanej správe o NFP sa kurz USD/JPY dotkol úrovne 146,00. Správa o zamestnanosti bola celkovo dobrá, čo vyvolalo obavy, že Fed nemá veľa dôvodov ani len uvažovať o znížení sadzieb. V dôsledku toho sa USD/JPY vrátil späť na nižšie úrovne, keď sa hráči na trhu prispôsobili novej realite.

V minulosti dobrá správa o NFP často viedla k priaznivému vývoju zelenej bankovky. Teraz sa však pozornosť presunula na správu NFP a jej vzťah k predpokladanému zníženiu sadzieb. Každé zverejnenie údajov, ktoré naznačujú nižšiu úrokovú sadzbu, posiela USD viac basov, aj keď je pozitívne.

60 % šanca na zníženie sadzieb zo strany Fedu

Z celkového hľadiska je trh práce napriek všetkým zvyšovaniam sadzieb & a ďalším opatreniam Fedu stále dosť silný. Šanca na skoré zníženie sadzieb je neustále nízka, pričom šanca na zníženie sadzieb počas marca je len 60 %. O niečo skôr sa šanca blížila k 90 %, čo poukazuje na čistú zmenu o -30 %.

V nasledujúcom týždni bude na kurz USD/JPY vplývať japonský index spotrebiteľských cien a údaje o inflácii. Obe politiky poskytnú pohľad na to, ako bude BOJ zaobchádzať so svojou súčasnou menovou politikou.

Na záver piatkovej cenovej akcie USD/JPY možno povedať, že pár sa posunul k úrovni 146,00, aby sa následne opäť posunul nižšie pod rukoväť 145,00. Momentálne je možné pozorovať obchodovanie páru nad úrovňou 144,50 s pohľadom upretým na úrovne 145,00 a 145,20.

Prvé dni roka 2024 ukazujú trend dôsledného výpredaja JPY, keďže USD/JPY už získal 3 % zo svojej decembrovej ceny okolo 140,25.

Pár zelená bankovka/jen uzavrel tento týždeň tri dni v zelenom a už prekonal 200-percentnú SMA. Technické údaje na D1 navyše ukazujú, že USD/JPY sa v súčasnosti zotavuje zo svojich predchádzajúcich strát.

V porovnaní s novembrovým maximom stratil USD/JPY 5 %, čo svedčí o tom, že JPY má stále nejaké karty pod palcom. Podľa jedného z analytikov je krátkodobou prekážkou pre kupujúcich USD úroveň 147,00, kde sa nachádza 50 SMA.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top