Aktualizované 17 októbra, 2023 o 11:59 am

USD/JPY sa podľa UOB v krátkodobom horizonte pohybuje v rozmedzí

USD/JPY pod 145,00 po zverejnení Nfp

Podľa hlavného ekonóma skupiny UOB zostane kurz USD/JPY v najbližších týždňoch v rozmedzí. Prezradili, že pár dolár/jen sa bude obchodovať v pásme od 143,50 do 146,20, čo je vlastne pomerne veľké rozpätie, ak sa naň pozrieme z krátkodobého až strednodobého hľadiska.

Za posledných 24 hodín dolár klesol nižšie, čo poslalo pár USD/JPY na úroveň 144,53 (minimum). To naznačuje, že momentum poklesu páru sa zvýšilo, ale stále to nie je príliš veľa. Pri pohľade do budúcnosti je stále dostatok priestoru na to, aby USD klesol ešte viac.

145,65 zostáva dôležitou rezistenciou

Napriek rastúcemu medvediemu momentu je však šanca, že USD/JPY narazí na support 143,50, veľmi nízka. Nehovoriac o tom, že 144,10 je tiež ďalším supportom, ktorý sa nachádza pred 143,50. Naopak, rezistencia pre býkov na USD je prítomná na úrovni 145,20 a následne na 145,65.

Na najbližšie 1 až 3 týždne sa predpokladá, že momentum na páre dolár/jen zostane nízke. Okrem toho existuje šanca, že pár vzrastie vyššie a zameria sa na zónu rezistencie 147,50. Súčasná cesta USD je však smerom nadol, čo naznačuje, že najpravdepodobnejšou cestou pre tento pár je cenové pôsobenie v rozmedzí.

Na základe prognózy UOB sa teda USD/JPY bude pravdepodobne obchodovať v pásme 270 pipov s dolnou hranicou na úrovni 143,50 a hornou hranicou na úrovni 146,20. A ak sa pozrieme na ekonomickú situáciu v USA a Japonsku, situácia je stále nejasná.

Na jednej strane údaje o PMI výrazne zaťažujú dolár a výnosy dlhopisov. Na druhej strane Japonsko napriek všetkým fámam a optimizmu stále neprejavuje ochotu zmeniť svoju politiku. Na základe toho všetkého sa teda zdá, že šance na rast kurzu USD/JPY sú vyššie ako na jeho pokles.

V nasledujúcich 1 až 2 dňoch môže volatilita na páre zostať pod priemerom, kým sa nedozvieme, čo Jerome Powell povie na nadchádzajúcom podujatí.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top