Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:12 pm

USD/JPY stráca paru v blízkosti 200 SMA na dennom grafe

USD/JPY zostane v nasledujúcich 6 mesiacoch nad úrovňou 145,00 - Rabobank

Pár USD/JPY sa počas piatkovej seansy odrazil vyššie, čím dosiahol jeden z prvých výraznejších ziskov za posledných 7 dní. Nedávne odrazenie USD/JPY tiež naznačuje smerom k určitej krátkodobej korekcii.

Pár dolár/japonský jen ustúpil z úrovne 145,06, ktorá predstavovala maximum z roku 2023, v prostredí medvedieho tlaku na americký dolár. Okrem toho ani fundamentálny výhľad amerického dolára nie je silný, keďže sa zvýšili aj náznaky blížiaceho sa konca cyklu uťahovania Fedu.

Ak sa pozrieme na technický výhľad, retracement bol mierne nad úrovňou 50 % fib retracementu, ak meriame býčie obdobie od úrovne 129,64 po 145,06. Pri pohľade do budúcnosti bude pár pravdepodobne čeliť silnej rezistencii, keď sa na dennom grafe priblíži k bodu konvergencie 200 a 100 SMA.

Denný graf USD/JPY je hlboko prepredaný

Ak hovoríme z čisto technického hľadiska, USD/JPY vykazuje známky hlboko prepredaných podmienok, ak sa pozrieme na graf D1. Okrem toho vyberanie ziskov pred víkendom bude tento pár tiež tlačiť vyššie. Len tento týždeň pár USD/JPY stratil 3,5 % svojej hodnoty, takže tentoraz je menšia korekcia veľmi pravdepodobná.

Cenová akcia, ktorá prebehla v piatok, vytvorila sviečku kladivo, ktorá sa tiež považuje za silný signál zvratu. Pár však musí uzavrieť nad úrovňou 138,44, aby potvrdil nedávny pullback & otvoril cestu k zotaveniu.

Býci na USD/JPY budú sledovať úroveň 139,08, kde sa nachádza 23,6 Fib retracementu. Na dosiahnutie silného impulzu však bude potrebné uzatvorenie nad úrovňou 140,00, ktoré bude signalizovať zvrat.

Naopak, medvedia téma zostáva silná, keďže pár už prechádza po sebe idúcimi týždennými stratami.

Dôležitými úrovňami rezistencie pre USD/JPY sú zatiaľ 138,24, 138,95 a 139,71. Podobne aj úrovne podpory sú 137,08, 136,50, 136,14 a 135,78. Po otvorení trhov v pondelok budú tieto úrovne pozorne sledovať obchodníci s USD/JPY, aby zistili, čo sa bude diať ďalej.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top