USD/JPY zostane v nasledujúcich 6 mesiacoch nad úrovňou 145,00 - Rabobank

USD/JPY zostane v nasledujúcich 6 mesiacoch nad úrovňou 145,00 – Rabobank

USD/JPY zostane v nasledujúcich 6 mesiacoch nad úrovňou 145,00 – Rabobank

USD/JPY zostane v nasledujúcich 6 mesiacoch nad úrovňou 145,00 - Rabobank

Pár USD/JPY sa obchoduje v blízkosti úrovne 149,80 a od dlho očakávanej úrovne odporu 150,00 ho delí len 20 pipov. Vzhľadom na dôležitosť úrovne 150,00 je prirodzené predpokladať silný predajný tlak.

Zároveň sa nedá vylúčiť ani intervencia zo strany Bank of Japan, ak by došlo k zdolaniu úrovne 150,00. Bank of Japan sa totiž bude snažiť čo najviac podporiť japonský jüan voči americkému doláru.

Posilnenie amerického dolára sa v nasledujúcich mesiacoch udrží

Podľa analytikov Rabobank sa očakáva, že kurz USD/JPY sa v nasledujúcich 6 mesiacoch udrží nad úrovňou 145,00. Takže aj keď medvede prevezmú vládu nad USD/JPY, šanca na pokles pod úroveň 145,00 je veľmi malá. Analytici Rabobank tiež dodali, že intervencia BoJ je silne spojená s úrovňou 150.

Takže po prekročení úrovne 150 Bank of Japan zasiahne, aby podporila JPY & tým zatlačí pár nižšie. Z krátkodobého hľadiska zostáva riziko rastu páru USD/JPY vysoké.

V nasledujúcich mesiacoch by sa BOJ mohla snažiť aj o normalizáciu svojej politiky. Pokiaľ ide o presný čas & rozsah tejto zmeny, stále zostáva neznámy.

Rabobank je však aj naďalej presvedčená, že USD zostane silný aj pri vstupe do roku 2024. Vzhľadom na silnú pozíciu USD má pre nás zmysel predpokladať, že kurz USD/JPY zostane nad úrovňou 145,00 aj v prvých mesiacoch roka 2024.

Jednou z vecí, ktorá by však mohla túto prognózu zmeniť, sú kroky BoJ. Ak centrálna banka rozhodne, že kurz USD/JPY by mal byť ešte nižší ako 145,00, môže byť pre tento pár ťažké obchodovať pozitívne. Šanca, že sa tak stane, je však nízka, keďže akákoľvek intervencia zo strany BoJ stojí banku aj veľa peňazí!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top