Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:13 pm

USD/JPY zostáva na úrovni pod 139,50 s obmedzeným poklesom

USD/JPY pod 145,00 po zverejnení Nfp

Pár USD/JPY v posledných dňoch nezaznamenáva žiadne pôsobivé zotavenie. V skutočnosti by nebolo nesprávne povedať, že pár zažíva predajný tlak.

Momentálne sa USD/JPY obchoduje pod úrovňou 139,60 – 139,50 a za deň už stratil 0,15 %. USD/JPY sa tak vrátil do obchodného pásma, v ktorom v posledných týždňoch trávil väčšinu času.

Prognóza pre medvediu nohu USD/JPY

Očakávania týkajúce sa zastavenia politiky zvyšovania sadzieb v posledných týždňoch nabrali na obrátkach. Ak sa to ukáže ako pravda, bolo by to medvedie pre USD a býčie pre JPY. Podľa odborníkov je to jeden z faktorov, ktorý v krátkodobom až strednodobom horizonte udržiava kurz USD/JPY na nízkej úrovni.

Okrem toho sa očakávajú aj údaje o inflácii, ktoré sú dôvodom, prečo sa táto sága o zvyšovaní sadzieb vôbec začala. Teraz, keď sa očakáva pokles inflácie, však spolu s ňou klesnú aj úrokové sadzby. To sú faktory, ktoré zaťažujú zelenú bankovku, a tak udržiavajú kurz USD/JPY na jeho súčasných úrovniach.

Keď už hovoríme o USD/JPY, nemôžeme opomenúť ani skutočnosť, že aj japonské úrady sú známe intervenciami na devízových trhoch. V kombinácii so štatútom JPY ako bezpečného prístavu a spomalením hospodárskeho rastu všetko nasvedčuje tomu, že kurz USD/JPY bude viac klesať.

V Japonsku pravdepodobne zostane holubičí postoj, čo zase nedovoľuje JPY skutočne ukázať svoju silu voči ostatným menám. Ak by sme z Japonska dostali akékoľvek jastrabie signály, dodalo by to JPY silu, a tak sa to prejaví na všetkých pároch s JPY, ako napríklad USD/JPY, EUR/JPY a GBP/JPY.

V súčasnosti je americká strana ekonomického programu plná prekvapení, ktoré rozhodnú o tom, kam sa bude pár USD/JPY ďalej uberať!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top