USD/JPY zostáva slabý v blízkosti 148,50, keďže dopyt po USD slabne

USD/JPY zostane v nasledujúcich 6 mesiacoch nad úrovňou 145,00 - Rabobank

O deň skôr sa USD/JPY podarilo zorganizovať silnú rally a získal viac ako 145 pipov. Náhly nákupný záujem umožnil USD/JPY vyskočiť zo svojho minima 147,15, ktoré bolo niekoľkomesačným minimom.

Momentálne sa pár obchoduje v blízkosti 148,50, ale pri utlmenej cenovej akcii USD hrozí väčšie riziko poklesu. Zatiaľ sa zdá, že podpora na úrovni 148,00 sa udrží, ale to sa môže čoskoro zmeniť.

Jastrabie komentáre FOMC a zmena politiky BOJ

Skok kurzu USD/JPY bol výsledkom jastrabích zápisov z FOMC, keď predstavitelia Fedu diskutovali o svojich politických opatreniach na obmedzenie inflácie. Zdá sa však, že pozornosť sa teraz presunula od skutočnosti, že vyššie úrokové sadzby sú na dlhšie obdobie. Namiesto toho sa trhy chcú sústrediť na fámu, že zasadnutie FOMC v apríli a máji 2024 povedie k zníženiu sadzieb.

Takže hoci sa páru USD/JPY podarilo zorganizovať rally smerom nahor, teraz sa dostáva pod tlak, keďže pár sa neposúva vyššie. Na druhej strane sa množia fámy, že BOJ od roku 2024 konečne ukončí svoju politiku záporných úrokových sadzieb.

To naznačuje, že fundamentálne nastavenie podporuje medvedí USD/JPY, keďže zmeny politiky v roku 2024 budú v prospech silnejšieho japonského jenu.

Zvesti okolo BOJ vychádzajú z nedávnych rozhodnutí, ktoré centrálna banka prijala. Na začiatok sa centrálna banka rozhodla upraviť svoju politiku JPY, čo malo vplyv na dlhodobé úrokové sadzby. Guvernér BOJ okrem toho hovoril o tom, že sa im podarí dosiahnuť 2-percentný inflačný cieľ bez toho, aby museli čakať na zmeny v reálnych mzdách.

Z toho všetkého možno vyčítať, že oživenie kurzu USD/JPY nie je ničím iným ako krátkodobou krycou rally. Koniec koncov, tento pár sa z maxima na úrovni 152,00 už prepadol o 500 pipov. Analytici sa teda domnievajú, že v najbližších dňoch sa kurz USD/JPY obráti smerom nadol a pravdepodobne sa zameria na úroveň 148,00.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top