Aktualizované 17 októbra, 2023 o 12:13 pm

USD v najbližších mesiacoch posilní voči GBP a EUR – Rabobank

Index USD sa obchoduje okolo 104,70, keďže prevláda medvedí tlak

Ak sa pozrieme na pohyby na devízovom trhu od 12. júla do dnešného dňa, nasledujúce meny krajín G10 dokázali získať prevahu voči USD: NOK, SEK a CHF.

Pri pohľade do budúcnosti sa ekonómovia Rabobank domnievajú, že zelená bankovka (USD) v nasledujúcich mesiacoch získa späť svoje stratené pozície voči týmto menám.

Podľa analytikov bude USD dobre podporovaný počas celého roka 2023. Takže aj keď sa od dnešného dátumu blížime ku koncu roka, americký dolár bude mať naďalej podporu. Zároveň dodali, že USD začne získavať na sile voči GBP a EUR prinajlepšom v priebehu niekoľkých nasledujúcich mesiacov.

USD zostáva bezpečným aktívom

V prípade zvýšeného rizika recesie v Spojených štátoch bude americký dolár vďaka svojmu bezpečnému aktívu získavať prílev investícií. Takže aj v prípade, že chuť riskovať sa vytratí, americký dolár zostane podporovaný počas celého roka 2023.

K otázke zvyšovania sadzieb Fedu analytici Rabobank uviedli, že úrokové sadzby v USA dosiahnu vrchol v roku 2024. USD má teda ešte veľa času na to, aby našiel podporu v podobe úrokového diferenciálu, keďže ostatné centrálne banky zavedú zníženie sadzieb skôr.

Vzhľadom na súčasné fundamenty stanovili analytici Rabobank prognózu pre kurz GBP/USD na úrovni blízkej 1,26. Podobne aj prognóza pre EUR/USD na najbližšie tri mesiace sa pohybuje okolo úrovne 1,08. Oba tieto ciele sú medvedie, ak sa pozrieme na súčasné cenové úrovne EUR/USD a GBP/USD.

Ak necháme na chvíľu bokom analýzu Rabobank, zdá sa, že trh očakáva odklon Fedu od jeho politiky sprísňovania. Ak to vezmeme do úvahy, šance na dobre podporovaný USD do konca roka 2023 budú veľmi malé. Zároveň by sme však mali vziať do úvahy aj to, že zníženie sadzieb môžu v rovnakom čase zaviesť aj iné centrálne banky.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top