Usdcad dosiahnuť 134s región na býčie hybnosti Scotiabank

Usdcad dosiahnuť 134s región na býčie hybnosti Scotiabank

Analytici Scotiabank prišli s najnovšou prognózou týkajúcou sa páru USD/CAD. Podľa nich sa zdá, že pár americký dolár a kanadský dolár je pripravený zamieriť do pásma 1,34.

Pokiaľ ide o presné cenové rozpätie, uviedli, že to bude v polovici 1,34 alebo niekde okolo hornej hranice pásma 1,34. Tak či onak, prognóza pre USD/CAD je býčia!

Ak sa pozrieme na situáciu na mieste, zdá sa, že USD sa po nedávnych hospodárskych údajoch teší z obdobia sily. Na základe toho a nedávnej prognózy banky Scotiabank je jasné, že pre USD/CAD skutočne existuje priestor na rast.

Sentiment kanadského dolára je slabý

Pokiaľ ide o kanadský dolár (CAD), komoditný trh sa zmenšil a nálada na riziku je tiež slabá. Oba tieto faktory vyvíjajú tlak na kanadský dolár (CAD) a pomôžu aj americkému doláru získať prevahu.

Podľa analytikov Scotiabank zostanú straty USD/CAD aspoň krátkodobo obmedzené.

Pokiaľ ide o budúcnosť, z Kanady bude zverejnených niekoľko dôležitých údajov, ako napríklad údaje o začatej výstavbe domov (január), tržbách z priemyselnej výroby (december) a predaji existujúcich domov (január). Ak budú tieto zverejnené údaje mierne, bude to ďalej tlačiť na kanadský dolár (CAD) a kurz USD/CAD sa bude približovať k prognózovanému pásmu 1,34x.

Vzhľadom na to, ako je kanadský dolár (CAD) úzko prepojený s trhom komodít, sa zdá, že kanadskú menu čakajú ďalšie poklesy. Okrem toho je súčasná situácia amerického dolára veľmi silná v dôsledku jeho dopytu po bezpečnom prístavisku a vyšších úrokových sadzieb stanovených Fed-om.

Na najbližších zasadnutiach Fedu je totiž naplánované ďalšie zvyšovanie sadzieb. Na základe aktuálne dostupných informácií sa domnievame, že prognóza, o ktorú sa podelila banka Scotiabank, má veľa pravdy. Na ďalšie overenie tejto teórie si však budeme musieť počkať na nadchádzajúce údaje z Kanady.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top