Usdcad sa mení na býčí pred Us Cpi

HSBC - Sila amerického dolára bude tentoraz konzistentná

Po dosiahnutí nových mesačných miním na úrovni 1,3387 sa USD/CAD vrátil späť nad 50 SMA (denná hodnota). Kľúčovou rizikovou udalosťou, ktorá nás čaká, je však americký index spotrebiteľských cien – vzhľadom na to, že hovoríme o výmennom kurze USD voči CAD, ho nebude možné ignorovať. Mnohí totiž tvrdia, že zverejnenie CPI bude väčšou udalosťou ako výsledok amerických volieb v polovici volebného obdobia.

Všeobecný názor trhu je, že údaje o americkom CPI ukážu spomalenie inflácie v USA. Ak by sa však inflácia skutočne zvýšila, znamenalo by to pre občanov USA ďalšie ekonomické problémy a mohlo by to byť dokonca dôvodom na ďalšie zvyšovanie sadzieb v blízkej budúcnosti.

Predtým USD/CAD nedokázal ubrániť úroveň 1,3496 (októbrové minimum), keďže v ekonomike Kanady pribudlo 108,3 tis. nových pracovných miest. Okrem toho by nasledujúce zasadnutie BoC (Bank of Canada) mohlo pár USD/CAD ešte viac stiahnuť.

Ak to neviete, nárast páru USD/CAD znamená, že USD sa posilňuje. Naopak, pokles páru USD/CAD znamená, že kanadská mena získava na sile.

Ak sa vrátime k vrcholu zasadnutia BoC, analytici sa domnievajú, že guvernér banky bude pokračovať v cykle zvyšovania sadzieb aj v roku 2023.

Pokiaľ ide o zverejnené údaje z USA, trh očakáva spomalenie americkej inflácie počas októbra. Ak sa tak stane, umožní to Fedu zariadiť mäkké pristátie americkej ekonomiky.

Takže zatiaľ ani pohyb 50 SMA smerom nahor (denný) na USD/CAD nemusí mať veľký význam, keďže dôležitým impulzom budú údaje o CPI z USA. Preto je veľmi pravdepodobné, že USD/CAD bude pokračovať v poklese z úrovne 1,3808 (čo znamená, že CAD bude naberať na sile).

Krátky pohľad na náladu na trhu nám hovorí, že dlhé pozície na USD/CAD tvoria 44,16 %, zatiaľ čo zvyšok je krátky. Ak teda tieto dlhé alebo aj krátke pozície zatvoria svoje pozície, situácia na trhu sa nakloní na túto stranu!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top