Usdjpy na niekoľkomesačnom minime po prejave Kurodu

Usdjpy na niekoľkomesačnom minime po prejave Kurodu

Počas utorkovej obchodnej seansy klesol USD/JPY o 400 pipov a naposledy sa obchodoval na úrovni 133,00. Nasledovala aktualizácia menovej politiky Bank of Japan.

Kurdo (guvernér BOJ) dal nedávno jasne najavo, že centrálna banka nebude váhať s ďalším uvoľnením svojej politiky. Pár však na tieto komentáre prakticky nereagoval a naďalej sa drží na niekoľkomesačnom minime.

Bližší pohľad na japonský jen ukazuje, že ho zaťažujú slabšie domáce údaje. Okrem toho na japonskú menu vyvíja tlak aj deficit bežného účtu platobnej bilancie a pokles ekonomiky.

Ak sa pozrieme na americký dolár, výnosy amerických dlhopisov zvýšili kurzový rozdiel medzi USA a Japonskom. To je teda ďalší dôvod, prečo sa od japonského jenu odkláňa viac finančných prostriedkov.

Celý tento scenár nám napovedá, že v okolí cenovej úrovne 136,25 môžeme byť svedkami nákupov na páre USD/JPY.

Rast USD/JPY je obmedzený

Podľa odborníkov býčí tlak na USD/JPY nie je dostatočne silný a vyčerpá sa, keď sa pár priblíži k úrovni 137,25. Hlavným dôvodom je slabý dopyt po americkom dolári – investori na celom svete sa obávajú, že Fed ustúpi od svojej politiky zvyšovania sadzieb.

Pri pohľade do budúcnosti nás však čaká zverejnenie niektorých makrodát z USA, ktoré by nám mohli napovedať, čo sa od Fedu očakáva. Objavujú sa však dohady, že Fed sa opäť prikloní k rýchlemu zvyšovaniu sadzieb.

Celkovo je sentiment okolo USD/JPY veľmi zmiešaný, čo obchodníkom bráni v agresívnom nakupovaní tohto páru. Zatiaľ je teda vyššia pravdepodobnosť, že USD/JPY zostane v cenovom rozpätí.

Okrem toho nemusíme vidieť žiadne veľké pohyby na USD/JPY, keďže investori odchádzajú na dovolenku. Akonáhle však budeme v polovici januára, akcia sa na USD/JPY vráti, keďže sa očakáva, že rok 2023 bude divoký.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top