Usdjpy sa po zmene politiky Boj otáča vyššie

USD/JPY zostane v nasledujúcich 6 mesiacoch nad úrovňou 145,00 - Rabobank

Medvede na páre USD/JPY boli zaskočené po oznámení zmeny politiky zo strany Bank of Japan (BOJ). Po tomto oznámení sa kurz USD/JPY najprv obrátil nadol, aby sa následne odrazil a dotkol sa úrovne 133,60.

Bank of Japan (BOJ) oznámila, že jej základná úroková sadzba zostane na úrovni 0,10 % bez zmeny. Podobne aj krátkodobá úroková sadzba v Japonsku je na úrovni -0,1 %, čo tlačí 10-ročné dlhopisy (JGB) k nule. Celkovo je politika Bank of Japan podobná očakávaniam trhu, a tak by mala udržať pár na nezmenenej úrovni.

Bank of Japan zmenila svoj JCB

Kľúčovým prekvapením pre trhy bola zmena YCC (Yield Curve Control) zo strany Bank of Japan. Zatiaľ sa očakáva, že centrálna banka bude ďalej rozširovať rozsah 10-ročných dlhopisov zo súčasných úrovní.

Po tejto správe sa japonský jen zmenil na medvedí a posunul kurz USD/JPY na 132,66, aby sa následne odrazil späť nad 133,00.

Japonská centrálna banka touto politikou ovplyvnila chuť riskovať a posunula výnosy vyššie. Celkovo bol USD v konečnom dôsledku svedkom vnútrodenných strát.

Podľa odborníkov Haruhiko Kuroda zatiaľ necháva obchody s jenom (JPY) lízať si rany. A jediné, čo urobil, bolo, že ešte raz obhájil stratenú menovú politiku bánk.

Haruhiko Kuroda tiež jasne povedal, že chcú dosiahnuť inflačný cieľ na úrovni 2,0 %. V skutočnosti môžu v prípade potreby dokonca pokračovať v ďalšom uvoľňovaní menovej politiky.

Ak sa pozrieme na dolárový index, ten zostáva už 2. deň po sebe mierne medvedí. Podľa analytikov to súvisí s tým, že Fed smeruje k menej jastrabej politike. Okrem toho dostávame jastrabiu politiku od ECB spolu s dobrými údajmi z Nemecka. Tieto 2 faktory zaťažujú aj dolárový index, čo znamená, že kurz USD/JPY sa zmenil na zmiešaný.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top