Usdjpy sa zhromaždil nad 13400 a prekročil 200 DMA

USD/JPY pod 145,00 po zverejnení Nfp

Kurz USD/JPY po raste o viac ako 100 pipov konečne prekonal úroveň 134,00. V skutočnosti pár dolár/jen prekonal aj 200 EMA na dennom grafe, ktorý sa nachádzal v blízkosti 133,70.

Z krátkodobého hľadiska to znamená, že USD/JPY je teraz býčí, a uzavretie nad 200 EMA na dennom grafe znamená, že aj dlhodobý trend sa čoskoro zmení na býčí. Hoci 200 DMA je už prerazená, na potvrdenie býčieho smerovania by bolo rozumné počkať ešte na niekoľko zatvorení nad 200 EMA.

Na dennom grafe sa ďalšia dôležitá rezistencia nachádza na úrovni 134,77, ktorá je zároveň ročnou hranicou USD/JPY. Podľa odborníkov budú musieť býci túto úroveň prekonať s dostatočnou dynamikou, aby potvrdili zmenu trendu.

RSI ukazuje, že býci na USD/JPY získavajú momentum

Ak sa pozrieme na ukazovatele s pevnou hodnotou, ako sú RoC a RSI, tie tiež poukazujú na býčie momentum. Na základe týchto dvoch ukazovateľov sa zdá, že USD/JPY by v najbližších dňoch alebo týždňoch mohol dokonca prekonať úroveň 135,00.

Na 4-hodinovom grafe USD/JPY po prelomení konsolidačného pásma medzi 131,70 a 133,00 takisto vykazuje býčie tendencie.

To nám napovedá, že USD/JPY sa stal býčím na všetkých hlavných časových rámcoch, a aj keď sa pozrieme na fundamenty USD a JPY, tiež to podporuje býčiu tendenciu.

Z krátkodobého hľadiska sa teda domnievame, že tento býčí trend bude pokračovať, a dokonca by sme mohli byť svedkami testovania rôznych úrovní rezistencie. Ak sa nám podarí prelomiť 135,00, ďalšími cieľmi budú 136 a 137,47 (maximum z 19. decembra).

A ak sa pozrieme na dôležité denné pivotné body, S1 sa nachádza na úrovni 131,92. A S2 pre USD/JPY sa nachádza na úrovni 130,8, zatiaľ čo S3 je na úrovni 130,11. Na druhej strane, R1 sa na dennom grafe nachádza na úrovni 133,74.

Vzhľadom na súčasné prostredie vysokých úrokových sadzieb v USA a nízkych sadzieb v Japonsku sa zdá, že býčí trend na USD/JPY bude ešte nejaký čas pokračovať.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top