Úverový rating USA v revízii Scope Ratings

HSBC - Sila amerického dolára bude tentoraz konzistentná

Ratingová spoločnosť Scope Ratings v piatok prehodnotila rating dlhu USA. Podľa zdrojov firma uvažuje o znížení ratingu USA, keďže kraj zvýšil svoj dlhový strop.

Scope Ratings je popredná európska ratingová agentúra, a preto má v konkrétnom sektore veľký vplyv. Podľa agentúry Scope Rating prechádza vláda USA ťažkosťami so splácaním dlhu a dôvodom je opakujúca sa kríza dlhového stropu.

Na vine je politická polarizácia

Podľa odborníkov viedli nedávne voľby k rozdeleniu vlády a väčšej politickej polarizácii v krajine.

V januári sa Spojené štáty americké dotkli limitu dlhu vo výške 31,4 bilióna dolárov. Odvtedy dochádza k patovej situácii medzi dvoma hlavnými politickými stranami.

Ak sa dlhový strop nezvýši do 1. júna, krajine oficiálne dôjdu peniaze. V dôsledku toho USA nebudú schopné splácať svoje dlhové záväzky a mohli by dokonca zlyhať.

Len pred týždňom bol prijatý návrh zákona, ktorého cieľom je znížiť výdavky o 4,8 bilióna USD. Okrem toho sa v návrhu zákona navrhuje aj zvýšenie dlhového stropu.

Podľa agentúry Scope Ratings je krátkodobý emisný rating USA v súčasnosti stanovený na úrovni S-1+, čo sa však po revízii môže zmeniť.

Ak sa pozrieme inde, agentúry Fitch a Moody majú pre USA stále rating AAA. To je najvyššia úroveň ratingu, ktorú je možné krajine prideliť.

Ak sa však pozrieme do minulosti, je jasné, že USA sa darí zvyšovať svoj dlhový strop. Väčšinou sa zdá, že opozičné strany sa s vládou dohodnú. Dohoda by mohla znamenať súhlas s niektorými podmienkami, ktoré stanovili ostatné strany v snemovni!

Ďalší odklad zvýšenia dlhového stropu po 1. júni by však mohol USA skomplikovať situáciu. V skutočnosti sa nervozita z toho prejaví na celom svete.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top