Veľká Británia vysiela zmiešané signály o kryptomenách

Uk Jadrová cenová inflácia Cpi zostáva

Spojené kráľovstvo sa pripravuje na to, aby sa stalo centrom pre začínajúce podniky, kryptografické služby a všetkých hlavných etablovaných hráčov. Krajina chce byť v skutočnosti lídrom aj pri tvorbe nových regulácií pre NFT a stablecoiny.

Ak sa však pozrieme inde vo svete, veľa vecí sa zmenilo. Zákonodarcovia z EÚ dosiahli dohodu o nariadeniach MiCA – V dôsledku toho sa to stalo dôležitým momentom pre celý krypto sektor! V USA vláda podpísala nariadenie, v ktorom načrtla prístup k rozvoju nových digitálnych aktív v krajine.

V Spojenom kráľovstve sa v rovnakom období udialo veľa politických zmien. Minister financií Glen mal na kryptografický a blockchainový priemysel priaznivejší názor, ale inštitúcie Spojeného kráľovstva mali iné názory. Podľa nich mali obavy o životaschopnosť a bezpečnosť kryptomien.

Guvernér Bank of England v skutočnosti predstavoval trh s kryptomenami ako príležitosť pre kriminálne živly.

Zmiešané signály zo strany úradov a vlády

Práve tieto zmiešané signály vysielané politickou vládou a úradmi brzdia rast kryptografického priemyslu v Spojenom kráľovstve.

Vždy, keď krajina dovolí, aby sa neistota rozmnožila a zapustila korene, vedie to k stagnácii & práve toho sme svedkami v prípade Spojeného kráľovstva.

Momentálne je tu jasná nejasnosť, ktorá brzdí prijatie kryptomien spotrebiteľmi. Pokiaľ regulačné orgány nezačnú premýšľať a vysielať signály na rovnakej vlnovej dĺžke, odvetvie zostane na pochybách.

A teraz sa objavili správy o novej vláde a novom premiérovi v Spojenom kráľovstve. To znamená, že sa stalo dôležitejším, aby sme získali jednotný postoj Bank of England a politickej vlády.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top