Aktualizované 17 februára, 2023 o 12:40 pm

Vláda USA a Crypto smerujú k zúčtovaniu

Inflácia v USA naznačuje budúce uvoľňovanie Fedu

Ak ste sledovali správy o kryptografickom sektore, vedeli ste, že tento trh zostáva z veľkej časti neregulovaný. Je to skôr trh Divokého západu, ktorý je založený na technológiách a na ktorom nemožno uplatňovať tradičné finančné pravidlá.

Pozrime sa teraz na zaujímavú udalosť, ktorá sa odohrala na kryptografickej burze Coinbase. Zamestnanec menom Wahi mal prístup k poznatkom o tom, ktoré tokeny budú v blízkej budúcnosti kótované na platforme. Teraz, vždy keď je na Coinbase kótovaný nový token, je normálne, že jeho cena stúpa.

Keďže to považoval za príležitosť na zarobenie veľkých peňazí, Wahi a jeho spolupracovníci sa začali zapájať do insiderského obchodovania s kryptomenami. Keďže vopred vedeli, ktoré tokeny budú kótované, zapojili sa do nákupu týchto aktív. Akonáhle sa aktíva dostali na burzu a zaznamenali nárast ceny, pán Wahi pokračoval v predaji svojich tokenov a vyťahoval zisk.

Išlo o prepracovanú schému, ktorá je na burze veľmi bežná. Ale pre trh s kryptomenami to bolo prvýkrát, najmä na trhoch. Ak sa úradom podarí dokázať, že Wahi bol zapojený do kryptografického insider trading, môže mu hroziť federálne väzenie.

Kryptoaktíva sú cenné papiere alebo nie?

Podľa odborníkov stále nie je jasné, či budú kryptoaktíva kvalifikované ako cenné papiere alebo nie. Okrem toho sa však zdá, že SEC ide aj proti XRP alebo Ripple, čo je tiež známa krypto firma v USA.

Okrem toho prebieha aj vyšetrovanie, v ktorom úrady tvrdia, že coin base umožňuje obchodovanie s neregistrovanými cennými papiermi. Ak tento prípad dospeje do konečného konca, situácia pre krypto môže byť oveľa horšia.

Aj keď sa pozrieme mimo USA, zdá sa, že medzi kryptomenovými trhmi a vládami prebieha boj.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top