Volkswagen môže byť najlepšou akciou Ev

Volkswagen môže byť najlepšou akciou Ev

Trhová hodnota spoločnosti Volkswagen je niečo vyše 100 miliárd dolárov. Ide o dividendovú akciu, ktorá sa v našom zozname doteraz často nevyskytovala. Jedinou ďalšou dividendovou akciou, ktorá bola doteraz z môjho pohľadu pokrytá, je Toyota (TM 0,00 %). Ich dividendový výnos je 2,8 %.

Volkswagen v roku 2017 predal 231 600 elektrických vozidiel. Očakávajú, že do konca tohto roka ich bude približne dvakrát toľko. Do roku 2025 chcú, aby 20 % ich objemu tvorili elektromobily. To je dôvod, prečo som mu dal vyššie hodnotenie ako spoločnosti Toyota.

Do roku 2030 chcú okrem 70 rôznych verzií elektromobilov uviesť na trh aj 60 hybridných vozidiel. Do roku 2030 chcú vybudovať 60 zariadení na výrobu batérií v Európe a sieť nabíjacích staníc v Číne. V treťom štvrťroku sa predalo 1,8 milióna automobilov. To bolo naozaj o 30 % menej ako v predchádzajúcom roku, najmä v dôsledku problémov s dodávkami. Avšak vzhľadom na to, čo sa dialo v prvých troch štvrťrokoch roku 2020, predali za prvé tri štvrťroky tohto roka o 7 % viac automobilov ako za rovnaké obdobie roku 2020. Vzťah medzi týmito obmedzeniami ponuky v roku 2021 a dôsledkami COVID v roku 2020 je v skutočnosti zaujímavá dynamika.

Volkswagen predal v treťom štvrťroku 1,8 milióna vozidiel, čo je takmer 7 miliónov vozidiel na ročnej báze. To dáva do súvislosti niektoré z týchto ďalších podnikov, ktoré spoločnosť Lucid (LCID -0,43 %) očakáva, že dosiahne svojím cieľom rozšíriť počet vozidiel na 90 000 ročne. Aby sme tieto ocenenia uviedli na pravú mieru, spoločnosti Rivian (RIVN 0,62 %) a Lucid sú ocenené podobne ako Volkswagen. V minulom štvrťroku dosiahli tržby vo výške približne 57 miliárd USD.

VW má vynikajúce zámery. Keď spomínate 70 nových modelov, máte na mysli rôzne cenové rozpätia a tucet rôznych výrobcov. Audi a Porsche v minulosti platili účty Volkswagenu. Objem pochádza zo samotnej značky VW, napriek tomu majú najväčšie marže. Ich elektrické vozidlá (EV) pre značky Porsche a Audi sa osvedčili na výbornú. Aby časom zvýšili marže, uvažujú o predplatených službách a ďalších nápadoch, o ktorých diskutujú všetci výrobcovia. Majú dobrý prístup. Darí sa im a podnikajú potrebné kroky, aby do roku 2025 dosiahli svoj cieľ, ktorým sú podľa mňa tri milióny elektrických vozidiel ročne.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top