Vyrovnanie medzi spoločnosťou Binance a americkými úradmi v najbližších dňoch

Vyrovnanie medzi spoločnosťou Binance a americkými úradmi v najbližších dňoch

Podľa mediálnych zdrojov spoločnosť Binance Holdings a americké orgány pravdepodobne dosiahnu dohodu v najbližších dňoch. Ak sa to ukáže ako pravda, ukončí sa tým naozaj dlhé vyšetrovanie, ktoré trvalo niekoľko rokov.

Urovnanie bude zároveň sviežim nádychom pre trh s kryptomenami, ktorý si toho za posledných niekoľko rokov už. prešiel dosť. Okrem toho tiež pomôže trhu, aby sa stal viac býčím & tak môže pomôcť naštartovať aj nový rastový trend.

Podľa podrobností sa konečne vyriešia všetky obvinenia, ktoré boli vznesené na predstaviteľov Binance. Je dôležité poznamenať, že do prípadu bolo zapojených niekoľko amerických agentúr, ako napríklad Financial Crimes Enforcement Network, ministerstvo spravodlivosti atď.

Spoločnosť Binance zaplatí pokutu vo výške 4 mld.

Zdroje tiež uviedli, že spoločnosť Binance bude pravdepodobne musieť zaplatiť americkým orgánom veľkú sumu peňazí ako pokutu. Hoci sa neuvádza žiadna konkrétna suma, niektoré médiá tvrdia, že sa bude blížiť k 4 miliardám USD.

Bez ohľadu na to, ako sa na to niekto pozerá, 4 miliardy USD sú veľké číslo a pravdepodobne ovplyvnia finančnú situáciu spoločnosti Binance. Zároveň však vytvorí precedens, že všetky kryptografické firmy pôsobiace v USA budú musieť dodržiavať pravidlá, inak budú čeliť právnym sankciám.

Podľa niektorých odborníkov toto vyrovnanie tiež vydláždi cestu niekoľkým ďalším kryptografickým firmám, aby urovnali svoje spory s americkými úradmi.

Kontrolu proti Binance začalo v roku 2018 ministerstvo spravodlivosti, ktorá sa neskôr rozšírila & zapojilo sa do nej niekoľko ďalších amerických inštitúcií. Nebolo by však nesprávne povedať, že pre spoločnosť Binance to bol veľký právny bolehlav & nebolo inej cesty, ako ho obísť.

V roku 2020 bola spoločnosť Binance požiadaná americkými orgánmi, aby poskytla podrobnosti o svojich interných záznamoch. Chceli skontrolovať úsilie spoločnosti v oblasti boja proti praniu špinavých peňazí, aby posúdili, či je účinné alebo nie.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top