Wall Street Rally sa rozširuje na Tech Bounce

Wall Street Rally sa rozširuje na Tech Bounce

Počas pondelkovej obchodnej seansy sa index na Wall Street zvýšil vďaka rastu technologických akcií. Okrem toho trhy s nadšením a očakávaním hľadia aj na nadchádzajúce správy o hospodárskych výsledkoch. Z väčšej časti bude rast ziskov väčšiny technologických akcií v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi určite nižší.

Takmer všetky tri akciové indexy z USA rozšírili svoje zisky z piatkovej seansy. Na čele však bezpochyby stál Nasdaq. Podľa odborníkov získal Nasdaq svoju silu vďaka akciám polovodičov (kótovaných na Nasdaqu).

Podľa prezidenta investičnej rady Chase boli akcie čipov dlho v depresii. Preto nie je prekvapením, že ich pred výsledkovou sezónou podporujú.

Skutočné výsledky týchto technologických spoločností však uvidíme až o niekoľko týždňov. Vtedy sa teda ukáže, ako sa týmto technologickým spoločnostiam darilo a čo ich čaká.

Akcie čipov boli zväčša pripravené na odraz, a to sme videli v posledných dňoch.

Pred nami sú ekonomické údaje a správy o ziskoch

Nebolo by zlé povedať, že trhy zažívajú situáciu typu pokoj pred búrkou. V najbližších dňoch začneme dostávať výsledkové správy významných spoločností spolu s dôležitými ekonomickými údajmi.

A ak sa pozrieme na Fed, väčšina investorov sa zhoduje na tom, že malé zvýšenie úrokových sadzieb je na spadnutie. Ak sa totiž nad tým zamyslíme, Fed má ešte veľa práce, aby zvládol desaťročie vysokej inflácie v USA.

Väčšina investorov sa domnieva, že veľkosť tohto zvyšovania sadzieb bude malá a malá (na skusy). Dôvodom tohto optimizmu je prípadné spomalenie inflácie.

V podstate sa situácia pre akcie vo všeobecnosti veľmi zlepšila & je to zrejmé už pri pohľade na hlavné indexy. Najmä hlavné rastové akcie budú z tejto situácie veľmi profitovať & budú tlačiť indexy nahor.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top