Wall Street zaznamenala najväčšiu stratu za dva roky po zverejnení Cpi

Wall Street zaznamenala najväčšiu stratu za dva roky po zverejnení Cpi

Po zverejnení údajov o CPI sa americké akcie ocitli v širokom predajnom trende, ktorý dokonca stiahol nadol aj Wall Street. Správa o inflácii bola taká zlá, že zabila akúkoľvek nádej, že FED spomalí sprísňovanie svojej politiky. Teraz sa zdá, že FED bude vo svojom jastrabom postoji pokračovať ešte niekoľko mesiacov.

Po zverejnení údajov o CPI 3 hlavné akciové indexy z USA prerušili svoju 4-dňovú víťaznú sériu. V skutočnosti všetky tieto indexy nakoniec zaznamenali najväčší percentuálny pokles za jeden deň od roku 2020! Naposledy sme takýto pokles zaznamenali v dôsledku pandémie COVID-19.

Sentiment investorov je negatívny

Najnovšia správa o indexe spotrebiteľských cien zmenila náladu investorov na negatívnu a vyvolala na trhoch vlnu odklonu od rizika. V dôsledku toho patrili technologické akcie, ako napríklad Apple, Microsoft a Amazon, medzi najvýraznejšie porazených – Tieto akcie sú zvyčajne citlivé na akékoľvek zvýšenie úrokovej sadzby!

Vzhľadom na to, ako trhy pred zverejnením rástli, bol tento výpredaj prirodzený. Toto boli názory známeho portfólio manažéra z Chicaga.

Údaje o indexe spotrebiteľských cien zverejnilo ministerstvo práce a zdôraznilo, že inflácia je stále horúca. Predtým prevládal názor, že inflácia sa teraz ochladzuje a bude pomaly klesať. V skutočnosti sa však stal pravý opak.

Jadrový index spotrebiteľských cien, ktorý nezahŕňa ceny energií a potravín, tiež zaznamenal rýchly nárast – predtým sa pohyboval len okolo 5,9 %, ale v júli sa zvýšil na 6,3 %.

Z tohto čítania bolo zrejmé, že inflácia je v súčasnosti pretrvávajúcim problémom, ktorý znamená angažovanosť Fedu na dlhší čas. Pre akcie je to zlá správa, nech sa na to pozeráme akokoľvek!

Za posledných 6 mesiacov došlo k zvýšeniu úrokových sadzieb približne o 3 % body. Experti sa domnievajú, že presný vplyv tohto zvýšenia sadzieb ešte len príde!

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top