Wells Fargo predpovedá zníženie sadzieb Fedu o 225 bázických bodov v budúcom roku

Wells Fargo predpovedá zníženie sadzieb Fedu o 225 bázických bodov v budúcom roku

Podľa spoločnosti Wells Fargo existuje vysoká pravdepodobnosť, že Federálny rezervný systém začne znižovať úrokovú sadzbu od roku 2024. Pokiaľ ide o presný mesiac, domnievajú sa, že sa to začne už v marci alebo máji budúceho roka. Celkovo Fed zavedie zníženie sadzieb o približne 225 bázických bodov s cieľom znížiť úrokovú sadzbu v krajine.

Analytici Wells Fargo tiež dodali, že ekonomika USA zostáva silná. Rast však zostáva tlmený najmä v dôsledku slabej výrobnej aktivity a prostredia vysokých úrokových sadzieb.

Predtým boli odborníci Wells Fargo toho názoru, že znižovanie sadzieb sa začne niekedy v máji 2024. Teraz však tento mesiac zmenili z mája na marec. Jednoducho povedané, prvého zníženia sadzieb zo strany Fedu sa môžeme dočkať už v marci.

Úroková sadzba v USA v roku 2024 bude 3 % – 3,25 %

Celkovo sa zo základnej úrokovej sadzby zníži približne 225 bázických bodov a pravdepodobne k tomu dôjde v intervaloch, a nie naraz. Počas celého procesu bude Fed naďalej monitorovať aj infláciu a ďalšie ekonomické ukazovatele, aby sa uistil, že všetko je v poriadku.

Po navrhovanom znížení sadzieb sa úroková sadzba v USA posunie do pásma 3 % až 3,25 %. To sa pravdepodobne dosiahne do konca roka 2024.

Spoločnosť Wells Fargo zároveň dodala, že šance na mäkké pristátie americkej ekonomiky sa výrazne zvýšili. Preto sa tiež rozhodla revidovať aj svoju prognózu zníženia sadzieb.

Vrcholom prognózy Wells Fargo bolo, že cyklus sprísňovania sadzieb Fedu sa takmer končí. V skutočnosti aj zasadnutie 20. septembra pravdepodobne nepovedie k žiadnemu zvýšeniu sadzieb. Pokiaľ ide o novembrové zasadnutie, analytici Wells Fargo sa domnievajú, že sadzby budú tiež ponechané na uzde.

Ak sa táto prognóza spoločnosti Wells Fargo ukáže ako pravdivá, umožní to akciovému trhu dosiahnuť v roku 2024 v porovnaní s rokom 2023 dobré výsledky.

Author

  • Sandra Summers

    Sandra je naším najnovším prírastkom do tímu profesionálnych obchodníkov na onlineobchodovanie.sk. Sandra sa už 6 rokov venuje obchodovaniu, zaoberá sa kryptomenami, blockchainom a arbitrážnymi príležitosťami, a preto je kľúčom k tomu, aby sme našich používateľov informovali o najnovších inováciách a trendoch, čo určite pomôže každému urobiť to najlepšie rozhodnutie vo svete obchodovania. Keď sa práve hlboko neponára do čísel, baví ju horolezectvo a dlhé prechádzky po Prahe, kde žije.

Scroll to Top